Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan veszi pár ember, hogy...

Honnan veszi pár ember, hogy jövőre 280 pont lesz a felvételi ponthatár?

Figyelt kérdés

2014. júl. 29. 11:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze, biztos meg lehet csinálni, hogy aki lemarad, azzal nem foglalkoznak a tanárok. De egy idegen nyelvnél azért más a helyzet, mint más szakokon. Nekünk rengeteg beszélgetős és szövegalkotós óránk van, és ha a hallgatók nagy része nem képes tisztességesen kommunikálni és nem érti, mit mond neki a tanár, akkor bizony nem lehet haladni.
2014. júl. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nekem más tapasztalatom van. Nem korrelál a felvételi pontszám az egyetemi teljesítménnyel feltétlenül. Biztos vannak szakok ahol nagyon fontos az előképzettség, mint nyelvszakok vagy a mérnök szakok.

Gondoljatok bele egy 5-10-15 éve érettségizett ember mire emlékszik a középiskolai tananyagból?? Elárulom, nagyon általános dolgokra, de konkrét feladatok, feladattípusokra nem. Mégis elvégzik sokan...pedig ha abban az évben ott kellene írni egy érettségit akkor megbuknának simán...

Nekem az a 280 pont reálisnak tűnik, valamilyen korlát kell...

2014. júl. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
48%

Onnan, hogy tényleg így van. Egészen 300-ig akarják vinni a ponthatárt, ahogy már előttem is írták. Azonban az egyik hozzászóló kissé pontatlan volt. Az nem teljesen igaz, hogy többletpontok nélkül nézik. Az igaz, hogy a hátrányos helyzetért ill. az emelt érettségiért járó pontokat nem számolják bele, a nyelvvizsgát azonban igen.

Ha pedig én lennék az oktatási államtitkár, akkor teljesen megváltoztatnám a felsőoktatást. Először is a tanulmányi eredmény mellet a motivációs elbeszélgetés döntené el, hogy kit vesznek fel. Szóval lenne egy főiskolai/egyetemi felvételi, ahol a elbeszélgetnek a diákokkal, hogy ki miért oda akar jelentkezni. Sokan vannak ugyanis, akik azt se tudják, hogy miért oda jelentkeznek, csak beadják a jelentkezésüket. Ezenkívül az elbeszélgetésen kívül lenne még egy teszt, ami szintén ezt méri, ezt azonban már olyanok értékelik, akik ezzel foglalkoznak. Így kiszórnám az olyanokat, akik nem odavalók. A 300 pont pedig teljesen okés, de feljebb emelni semmi szükség.

2014. júl. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Utolsó te olvastad rosszul amit írtam. azt írtam ÉN többletpontok nélkül nézném, nem azt hogy a rendszer hogy csinálja.
2014. júl. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam, hogy többletpontok nélkül.


De pont hogy az emelt szintű pluszpontokat számítják bele, nem a nyelvvizsgáért járókat:


"Mindezt az emelt szintű érettségiért járó többletpontokkal együtt, de más címen (szakképesítésért, nyelvvizsgáért, hátrányos helyzetért, versenyeredményért) adható többletpontok nélkül kell elérned." (Eduline)


"Ha valaki nem éri el – az emelt szintű érettségiért adható többletpontokkal együtt, ám az egyéb jogcímen adható többletpontok nélkül - ezt a jogszabályi minimum ponthatár -, úgy a felvételi összpontszámánál 0 pont szerepel." (felvi.hu)


Akkor ez az igazság.


Egyébként még azt is el tudom képzelni, hogy 300 pont legyen a minimum ponthatár + a szakra kötelező érettségi tárgyakból 80%+-os teljesítmény (legyen az emelt- vagy akár középszint).

2014. júl. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
És 300 pont persze mindenféle többletpont nélkül. Mondom, én úgy értem el 310 pontot így, hogy becsúszott egy 55%-os matekom és hármasaim voltak matekból a tanulmányi pontjaimnál, szóval a 300 pont igazán nem teljesíthetetlen. Ezenkívül a töri lett 70%, a magyar 80%, az informatika 81%, a német meg 89% és voltak négyeseim, ötöseim is a tanulmányi eredményeknél. Szóval úgymond "átlagos" teljesítményt hoztam.
2014. júl. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A 300-as minimumponthatárral én is egyetértek, én viszont nem azt vezetném még be mellé, hogy a felvételi tárgyakból el kell érni 80%-ot, hanem pusztán annyit, hogy legalább az egyiket emelt szinten kell teljesíteni. Minden szaknál.

A 80%-al azért nem értek egyet, mert sokan nem érik el emelt szinten, aztán mégis jól teljesítenek egyetemen. Gondolj bele, Mandulavirág, ha 79% lett volna a magyarod, akkor már nem is lennél odavaló?

Amiről én tudok részletesebben írni, az az emelt kémia. Számításokból áll a fele, olyanokból, amik kellenek egy kémia szakon, egy vegyésznérnökin, de pl. orvosin egyáltalán nem. Ha valaki azokat elrontja, még simán megtanulhatja az orvosi kámiát. Emelt biosz dettó: attól még, hogy valaki nem írja 80-ra, mert szóbelin belehúz Magyarország természetvédelmi parkjaiba, még alkalmas lehet a humán biosz elsajátítására. Szóval én ezt nem támasztanám követelménynek.

A külföldieknek felvételizni kell, és ahogy megnéztem a mintatesztjeiket, szerintem könnyebb, mint a mi emeltünk, ami ömlesztve kér mindent a növényekről kezdve. Mert az az orvosira szükséges alaptudást méri, az emelt biosz meg vegyesen az orvosira, a biosz szakra, a biomérnökire stb. szükségeset. A kémia dettó.

2014. júl. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nyugodtan megemelhetnék akár 340 pont fölé is, mert ahhoz már valóban tanulni kéne, nem lenne elég egy átlagos érettségi. Azt hiszem a 10-es hozzászóló mondta, hogy sokallja, neki csak annyit üzennék, hogy abszolút megértem, amit mond, de szerintem pont erre jó szabály a duplázás, aki belesz.rt az egészbe, és későn kapott észbe, de egyébként jó tanuló, annak is van lehetősége bekerülni, csak hát ugye minden egy lapra van feltéve, nincs meg a biztos (pont)alap, ez pedig már az ő baja. A hülyéket pedig ne támogassuk már, nem mindenkinek való az egyetem, mondom azt úgy hogy abszolút nem én vagyok a legokosabb, 420 pont körüli pontszámom volt annak idején...

Az, hogy mennyi lenne a végső, ideális minimum pontszám, nem tudnám megmondani, sok összetevős, és széleskörű felmérést igényel, de hogy több mint 300, az egészen biztos.

2014. júl. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Yuyu ***** válasza:
Azért azt nem árt beleszámítani, hogy sok iskolában nem igazán adják át a tananyagot, amire szükséged lenne, sőt, az emeltre rohadtul nem készítenek fel (Lsd. nálam az emelt matek fakton még nem tanultunk meg egy csomó mindent, ami kellene hozzá, és a tanár kijelentette, hogy nem is fogunk, írjunk 100%-os közép matekot), úgyhogy először a középoktatást kéne gatyába rázni, nem pedig az emeltet az átlag számára elérhetetlenné tenni. Mert nem egy ember van, aki nem kapott annyit a gimiben, és érdekli, megy is neki, csak be kell hoznia a lemaradást, amit meg is tesz az egyetemen. Ezzel a rendszerrel őket totálisan kizárnátok, pusztán azért, mert egy átlagos gimnáziumba mentek, nem pedig a top10 iskola egyikébe.
2015. nov. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Yuyu-val értek egyet!


A többi válaszolónak üzenem:


Tudjátok mit, ha már ennyire utálkodtok én meg azt kívánom hogy csak 460 ponttól tudjatok bejutni bármilyen szakra, sőt fizetősre is!


Aztán majd lehet sírni hogy nem tudtok továbbtanulni, mert újra kell érettségizni és akkor talán majd lesz bennetek némi együttérzés az olyan személyek iránt is, akiknek nem volt lehetőségük normális gimnáziumban komoly tanulmányi eredményt elérni.


Szarkazmus on!



Majd megtudnátok, hogy 300 ponttal be sem jutnátok.


Igen ilyen a magyar, ha te másnak sz.art/szemétséget kívánsz, azt kapod vissza.


Magyar mindig is utálta a magyart, sajnos nem véletlen.

2016. jan. 2. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!