Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fősulis/egyetemi beiratkozásho...

Fősulis/egyetemi beiratkozáshoz majd kollégiumi beköltözéshez szülők szoktak menni segíteni vagy az nem szokás?

Figyelt kérdés
2014. aug. 14. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Beiratkozáshoz nem kell, felnőtt vagy már, egyébként is mindent saját magad fogsz ezentúl intézni. Koleszba beköltözéshez gondolom lesz egy jó pár bőröndöd, csomagod, az nyilván úgy lenne a legegyszerűbb, ha kocsival oda tudnátok cuccolni, akár szülővel, akár mással. Nincs erre ilyen szokás, kinek mi az egyszerűbb és ki hogyan tudja kivitelezni :)
2014. aug. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát igen...az egyetem pont hogy arról szól,hogy önállósodj,mert már felnőtt vagy. Az eléggé gáz,ha beiratkozásra elkísérnek szüleid,persze mondjuk egy megnyitóra elmehetnek,mert őket is érdekelheti,de ha már valamit helyetted intéznek,az eléggé gáz. Koliba meg persze,hogy segíthetnek,ha egyszer kocsival viszik fel a cuccot 200 km-ről és csak egy autótok van,akkor valakinek haza is kell vinnie azt a kocsit,szóval ez egyértelmű számomra :D
2014. aug. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Velem jött apu beiratkozni, mert októberben töltöttem be a 18-at, és semmit nem írhattam alá :)))

Az elsőt korábban kezdtem, nem voltam még hat éves.


De nyilván ez egészen más helyzet, mint azé, akivel nem muszáj menniük.

2014. aug. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Beiratkozni egyedül voltam, koliköltözésnél levittek anyuék, mert még nem volt jogsim, plusz a fél életem ott volt a csomagtartóba, kellett a segítség. Idén is így megyünk. :)
2014. aug. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
és csak levittek a koliba vagy be is mentek segíteni pakolni?
2014. aug. 15. 21:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Pakolni is segítettek, meg takarítani is. bár nálunk olyan kosz volt, hogy hármunknak fél napba telt az egészet kipucolni.
2014. aug. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem segítettek anno beköltözni. Most kezdem a mesterképzést 200 km-vel arrébb, szintén anyuék fognak költöztetni és segítenek becuccolni is, akár 24 éves vagyok, akár nem... :D

Engem a legkevésbé sem érdekel, hogy ez gáz-e, ők szívesen segítenek és látni is szeretnék hol fogok lakni, én pedig örülök annak, hogy szeretnek és nem tesznek rá magasról, hogy mi lesz velem a következő két évben.

Elsőben szinte mindenkit a szülei költöztettek be. Az egyik szobatársam anyukája konkrétan kisikálta a fürdőnket is, aminek mindannyian örültünk nyilván, az én apukám beszerelt egy wifis routert, mert csak egy net csatlakozó volt és mi nem értettünk hozzá, stb. Ez a nap a mi szobánkban a szülők körében erről szólt és tök jó volt így. Megtudtunk volna mi is mindent csinálni, de jó érzés volt, hogy segítenek.

Anno tesómat is költöztettük, segítettünk neki bepakolni, pedig ő srác.


Szerintem egyáltalán ne foglalkozz a véleményekkel. Részemről inkább jó látni, hogy hány olyan fiatal van, akit támogatnak a szülei a tanulmányai során és nekem is jó volt a szobatársaim szüleit is megismerni beköltözésnél. Ezen felül elég nagy segítség, ha az x-edik emeletre 3 kézpár hordja fel a cuccot, nem csak 1. :) Az anyukáknak pedig hihetetlen érzékük van a helyspóroláshoz, úgyhogy elsőben még abban is segítettek a szüleim, hogy mit hova kéne tenni. Aztán ez persze már alakult magától.


A beiratkozásnál is tök mindegy, bár az igazából csak 1-2 óra fontos információ hallgatás, majd néhány papír kitöltése/aláírása. Erre képes az ember egyedül is, ide fölösleges szülőket rángatni szerintem.

2014. aug. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!