Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szegedi Károlyi Mihány kollégi...

Szegedi Károlyi Mihány kollégiumról vélemények?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szeptembertől Szegeden kezdem az egyetemet, ha minden igaz, pesti vagyok, az albérletről anyámék lebeszéltek, szóval marad a kolesz. A Károlyira gondoltam. Szerintetek milyen ott az élet? Milyenek a körülmények, milyen tapasztalataitok vannak? (Tudni kell, hogy nincs tesóm, szóval elég komoly váltás lesz megosztani a mindennapi életteremet másokkal.)

2014. júl. 21. 10:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*Mihály, bocsi
2014. júl. 21. 10:58
 2/12 Tgeenay ***** válasza:
60%

Az a velemény ,hogy nehéz xD Ott dolgozom felújításon...

Egy 10 es hosszú panelt képzelj el.Egy emeleten végig szobák vannak meg egy-egy wc.A szoba 4 személyes nem túl nagy.Ilyet,hogy íróasztalt akarsz vinni vagy valami bútort azt felejtsd el mert tuti nem fér be semmi a 4 ágy mellé.

De legalább a padló szép lesz mert megcsinaljuk neked :D

2014. júl. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Legalább a padló rendben lesz, köszönöm a munkátokat előre is! :D Viszont az az igazság, hogy van kettő gitárom plusz egy erősítőm, amiket nagyon nem szívesen hagynék itthon... Azok még azért csak beférnek, nem? :D
2014. júl. 21. 11:34
 4/12 Tgeenay ***** válasza:
81%
Van egy szekrény minden szobában, abba szerintem bőven befér.
2014. júl. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon getto hely, ha időben szeretnéd elvégezni az egyetemet, rendszeresen tanulni, órákra járni, naponta legalább 6-7-8 órát aludni, akkor ne válaszd.

Én csak egy hónapot laktam ott, de bőven sok volt. Egyik ismerősöm akkor ment el onnan, mikor hajnali 6-kor drograzziát tartottak.

2014. júl. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy én vagyok túl kényes, de szerintem undorító, gusztustalan hely. Baromi kis szobában laksz 2-3 emberrel.. A nap 24 órájában részeg f.. szkalapok rohangálnak fel-le, akik 25 évesen még mindig elsőévesek de az ivás az első. Folyamatosan bömböltetik a zenét és minden kr..vva nap bulit tartanak. Volt hogy öltözködtem, egy szál f.. aszban voltam és kulccsal benyitott egy nő hogy rágcsálóírtás, minden kopogás nélkül. A wc-k és a konyha is gusztustalan.


Inkább dolgozok minden hétvégén és néha hétköznap éjszaka a tesco-ban minthogy ott lakjak.

2014. júl. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
"Nagyon getto hely, ha időben szeretnéd elvégezni az egyetemet, rendszeresen tanulni, órákra járni, naponta legalább 6-7-8 órát aludni, akkor ne válaszd." - Ezt én saját tapasztalatból (IS) egy az egybe meg tudom cáfolni.
2014. júl. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nem figyeltél volna oda a többi mondandómra, de én is laktam ott.

Teljesen egyetértek az utolsó előtti válaszolóval, de vannak még sztorijaim.

Például zuhanyzóban szexelős párocskákról, akik elfelejtik bezárni az ajtót, a hajnalig tartó iszonyatosan zenebömböltetés.

Továbbá egy kb. 25 éves, még mindig alapszakra járó(!!!) srác mesélte, hogy 300 szoba van, 30 különböző zárral, szóval egy kulcs kb. 10 zárat nyit, és ld. fentebbi indoklást az életkorra vonatkozóan, volt is ideje kinyomozni.

Nem beszélve arról, hogy valakinek ráomlott az ágyára a fél mennyezet, mikor hétvégén volt otthon, stb.

2014. júl. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%

"Például zuhanyzóban szexelős párocskákról, akik elfelejtik bezárni az ajtót, a hajnalig tartó iszonyatosan zenebömböltetés" - Egyetemisták. Azt várod, hogy remete módjára éljenek? Veled tényleg gond van, ha a szexelő párokkal van gondod.

25 éves srác, aki alapszakon tanul...amikor 18 évesen idejöttem az egyetemre a beiratkozáson egy 40 éves férfi is ült köztünk, képzelem téged mennyire megrázott volna lelkileg ez az élmény.


Meg azért van különbség a kettő között, hogy valaki 1 hónapot lakik ott vagy több évet (én 2 éve vagyok itt - nyári bentlakó is vagyok most, nem könnyű szakra járok és milyen meglepő tudok tanulni, bárhol lehet tanulni, ha az ember akarja).


Zárakra vonatkozó megjegyzésedhez nem is fűzök megjegyzést. Ha 1 hónapnál többet laktál volna itt, akkor rájönnél, hogy nem valószínű, hogy a srác az egyetemi éveiben a 300 szoba kulcsait próbálgatta, hogy vajon melyik az a 30...

2014. júl. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%
És mielőtt ezzel jönnél: Nem az a célom, hogy idecsábítsam az embereket a szövegemmel vagy hogy meggyőzzem a kérdezőt. Mindenkinek szíve joga eldönteni. De azért aki 1 hónapot lakott itt az ne akarjon 800 embert és ezzel együtt az ország egyik legnagyobb kollégiumát könyökből leírni, mert már most látszik, hogy itt több olyan ember van, aki tanulmányilag és emberileg is többet ér, mint te és a hozzáállásod másokhoz.
2014. júl. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!