Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a kollégium...

Mit csináljak a kollégium szobatársammal?

Figyelt kérdés

Egyetemistaként most lettem először kollégista.


A szobatársam viselkedése számomra kibírhatatlan.


A notebook-ján játszik minden szabadidejében, kihangosítva, egészen hajlani egy óráig.


Aztán nem ritkán az ágyban is még filmet néz.


Aztán idegenek barátai is ott vannak a szobába, együtt játszanak a notebook-ján, amikor én órán vagyok.


Ajtót se lehet bezárni, így a szomszéd szobában lévőknek is szabad a bejárás.


Ott is nagy a hangzavar, zenét bömböltetik egész nap.


Én nem ezért jöttem egyetemre. Előadásokon majd elalszom, annyira fáradt vagyok.


Nyugalmat és csendet szeretem nem ezeket.


Semmit nem lehet csinálni, se tanulni, se aludni.


20F


2014. szept. 19. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
A kollégiumban alkalmazkodni kell másokhoz. Ha megpróbáltál beszélni vele, és nem sikerül előrébb jutni, akkor keress egy kis albérletet.
2014. szept. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is albérlet. Keress egy kiadó szobát valahol, ott magad lehetsz és nem zavar senki.
2014. szept. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az albérlet baromság ilyen esetben. A kollégium egyetemista diákoknak van fenntartva. Egy egyetemista diák részéről pedig jogos kérés, hogy olyan szobatársa legyen, aki mellett lehessen tanulni és aludni.

Kedves kérdező, a megoldás első körben próbálj beszélni a szobatársaddal, ha nem hajlandó változtatni, akkor valakinek költöznie kell. Ilyen esetekben célszerű a kollégiumi bizottsághoz fordulni, akik tudnak neked másik szobát adni, ha szerencséd lesz, akkor kultúráltabb szobatársat kapsz.

2014. szept. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld megbeszélni vele, főleg azt, hogy fülessel játszon. Nem is értem... Ha ez nem megy akkor kérvényezz új szobát, ha mázlid van akkor kapsz is.


amúgy, hova jársz?

2014. szept. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

- Nevelőtanár

- Diákképviselet

- Igazgató


Ha egyik sem használ véletlenül egyik részeg este kiesett a tizedikről a szobatársad...

2014. szept. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Egyetemi koliban nincs nevelőtanár. Ez már nem óvoda.
2014. szept. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor fogalmam sincs hogyhívják feljebbvaló, aki pont az ilyen esetekre van. Legalábbis ahova én jártam ott volt, és amikor én még egyetemi kolis voltam, nevelőtanárnak hívták. Igaz, volt, hogy inkább saját kézbe vettük az ilyet :-)

22 után csnedrendelet van érvényben, még egyetemi koliban is.

És mellesleg, pont a drága szobatárs bizonyítja, hogy ez bizony óvoda, mert magától nincs annyi esze, hogy másokat zavar.

2014. szept. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A szóbatársam és a többiek Felsőfokú szakképzésre járnak.


Felnőttek vagyunk már lassan, de kelljen már mindenért külön szólni.

2014. szept. 19. 23:23
 9/11 anonim ***** válasza:

"A szóbatársam és a többiek Felsőfokú szakképzésre járnak."


Úúúú. Az én első szobatársaim is arra jártak. Én egy hónapig bírtam velük. Aztán elköltöztem másik koliba. Kicsit nagy volt a kontraszt az én orvosi szakom és az ő értelmetlen sz.rjuk között.

2014. szept. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Akkor várd a sült galambot. Csak akkor azt nem tudom, miért írtad ki a kérdést.
2014. szept. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!