Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetemeken számít a...

Orvosi egyetemeken számít a külső?

Figyelt kérdés
Úgy értem a fenti kérdést, hogy felvennének annak ellenére, hogy ha csináltatnék néhány tetoválást, piercinget? Színes haj, gótikus illetve metálos öltözködés??

2014. okt. 19. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A felvételi eljárás során az egyetem téged nem is lát.
2014. okt. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Felvételinél nem, ahogy az első is írta. Viszont orvosin a vizsgák nagy része szóbeli, és bizony egy-két tanár nem biztos, hogy jó szemmel fog rád nézni, ha beállítasz zöld hajjal, egész karos tetoválással és 25 darab piercinggel az arcodon.
2014. okt. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Komoly professzorokat, jelentős tudósokat, sikeres kutatókat, boldog értelmiségieket ez nem fog érdekelni, de minden egyetemen vannak sikertelen, frusztrált oktatók is, akiket csak a külsőségek tartanak még össze úgy-ahogy.


Na, az ilyen oktatók ki fognak akadni és rajtad fogják kitölteni nyomorult életük minden keserűségét.


Én azt tanácsolom, hogy biztos ami biztos alapon kerüld ezeket és kivülről próbálj meg valamennyire konzervatív kinézetet produkálni, hogy ne pont te legyél az, akin keresztül bebizonyíthatja, hogy Ő mégiscsak valaki.

2014. okt. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
35%

Szerintem okot adnál a rendszeres szívatásra.

Gondolj csak bele, hogy bemész az első héten kezdesz egy elfekvőben, második héten a patológia. Amúgy is ez megy, de tudják "kellemesebben" is rádhozni a frászt.

2014. okt. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kisugárzás számít - de nem felvételinél, hanem vizsgáknál.

Láttam már külsőre szép, de esetlen teremtéseket, akiket gyakran vágnak úgy ki, mint macskát sz*rni.

De láttam már kevésbé attraktív, de magabiztos és jó kisugárzással rendelkező egyéneket, akiket általában kedvelnek a vizsgáztatók.

Amúgy a nagyon feltűnő kinézet (mondjuk fekete-lila-rózsaszín haj, hatalmas monokli a szem körül, fekete rúzs, fémmel teli fej) lehet, hogy nem túl előnyös.

Mindenképpen ajánlott úgy kifejezni magad, hogy valamilyen szinten visszafogott is maradj. Mindemellett persze - legalábbis szerintem - számít az önkifejezés :)

Tetoválásokat olyan helyre csináltass, amit ünnepi öltözék (szoknya, blúz, blézer) elfed, akkor abból sem lesz gond.

2014. okt. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*fontos az önkifejezés, akartam volt mondani.
2014. okt. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Látok itt egy-két tetovált, piercinges embert, nem igazán foglalkoznak velük :-)


A tényleg extravagáns kinézet, tehát póló alól kilógó óriási, sötét tetoválások, 8-10 piercing a fej különböző pontjain, na az lehet gond. Még az is lehet, hogy vizsgán nem baj (a híreszteléssel ellentétben pont letolják, hogy nézel ki), de klinikumban dolgozó orvosként el kell nyerned a beteg bizalmát, és egy túlzó külsővel csak a saját helyzetedet nehezíted meg.


A másik, hogy - és most ne sértődjön meg senki -, sokszor az extravagáns kinézet együtt jár egyfajta sajátos szemlélettel is, amit viszont nem biztos, hogy tolerálnak... tehát nem is a kinézettel van a gond, hanem a hozzá társuló viselkedéssel.

2014. okt. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Én igazából, csak menta hajat, 2 ajak pc, 1 nyelv és 1 szemöldök pc-t szeretnék :D Ja és a hátamra, és alkaromra virág tetoválást :)
2014. okt. 21. 14:23
 9/9 anonim válasza:

szia tetko lehet azt tudom

azért kék vagy lila haj orvosnak azért nee

köldök pc ért se szolnak

2014. okt. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!