Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szükség van az érettségire...

Szükség van az érettségire ahhoz, hogy boldogulni tudjunk az életben vagy nem feltétlen szükséges?

Figyelt kérdés
fogalmazás lesz léccci segítsetek :) kösz előre is
2014. nov. 15. 07:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Magyarországon fontos a minimum egy diploma a komoly boldoguláshoz, de külföldön a legtöbb helyen már elengedték ezt a "szabályt". Sok olyan híres ember van, akik egyetemi végzettség nélkül küzdötték magukat a ranglétra csúcsára, de ehhez kellett egy kis "extra", ami különlegessé tette őket, például a kreativitás, kiemelkedőbb tehetség. Kedvenc színészeink többsége nem rendelkezik érettségivel például Cameron Diaz, Johnny Depp, Daniel Radcliffe, Robert De Niro. De nagyon sikeres, milliárdos ember például Steve Jobs, Bill Gates, Mark Zuckerberg. Ők bár elkezdték az egyetemet, de néhány szemeszter után otthagyták, nem szereztek diplomát.
2014. nov. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi olyan, hogy ha nincs meg, akkor foglalkoznak vele, ha megvan szarnak rá :)
2014. nov. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

Még Magyarországon sem feltétlen szükséges a diploma, vagy érettségi a boldoguláshoz, ha nem bérből és fizetésből szeretnél megélni. Indíthatsz saját vállalkozást is, vagy lehetsz valamilyen művészeti ág képviselője, de akár élsportoló is attól, hogy nincs komolyabb iskolai végzettséged, ezek egyikének sem feltétele az érettségi.


A művészetekhez affinitás, a sportokhoz erős kitartás és általában jó fizikum szükséges, míg egy vállalkozáshoz azért nem árt ismerni a jogaidat, kötelezettségeidet és lehetőségeidet. De szabadúszóként is lehetsz sikeres, pl. újságíró, programozó, feltaláló és hasonló "iparágakban".


A tanultságnak nem feltétele az érettségi/diploma megléte, és attól még nem biztos hogy tanult vagy, ha van érettségid/diplomád.

2014. nov. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
38%
Igazából csak a magyarok foglalkoznak ennyit azzal,miből milyen papírod van.Külföldön ezt nem veszik ilyen szigorúan. Nekem egy érettségim van,de csak azért szereztem meg,hogy meglegyen,csupa kettes szerepel benne.
2014. nov. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Többet ér az érettséginél, ha talpraesett és leleményes vagy.
2014. nov. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Első! Bill Gates a kétezres évek közepén visszatért az egyetemre és lediplomázott! :)

Még beszédet is mondott, amit úgy fejezett be, hogy: "Látod Apa? Megmondtam, hogy meg lesz a diploma" :DD

2014. nov. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
75%
Diploma vagy egy nagyon jó szakma de nem csak fejben kell jó legyél hanem gyakorlatban. érettségi szerintem semmit nem ér nekem már 10 éve ott porosodik mert ha beirtam önéletrajzba tul képzett voltam és le se szarták, de ahol kérik ott is szintén leszarták hogy van e vagy nincs.
2014. nov. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

6- Tényleg? Húha, bocsi kérdező, nem tudtam, de ez tök jó. :D

Még annyi, hogy ELVILEG ha megvan a megfelelő végzettséged, akkor nagyobb esély van rá, hogy olyan munkát találsz, amit szívesen és örömmel csinálsz.

2014. nov. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
75%
lehet neked érettségid vagy akármilyen iskolád, diplomád ha nem vagy talpraesett,és nincs ismeretségi köröd! környékemen élő tehetősebb emberekéknek nem igazán van érettségi, se nyelvtudás valamilyen szakmájuk az lehet van de nem abban dolgoznak :)
2014. nov. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

Azért Bill Gates-el, Mark Zuckerberg-el és egyéb műszaki/IT-s gurukkal rugdalózni igen felesleges. Egyrészről USA-ban teljesen más lehetőségek vannak mint Magyarországon. Másrészről a többségük már gyerekként is kiemelkedett az átlagból. Illetve már önmagában az nagy szó, hogy valaki bekerül olyan egyetemre mint a Harvard, Yale vagy Princeton.


Amúgy igen, sok mindent el lehet érni érettségi és diploma nélkül is, de a többség azzal sem tud nagy karriert befutni.

Egy normális életre sokkal nagyobb esélyed van érettségivel, szakmával vagy diplomával, elég megnézni a munkanélküliek arányát. Az alul iskolázottak körében jóval nagyobb a munkanélküliség.


[link]


[link]


Akinek van esélye érettségit és szakmát szerezni (a többségnek van) azt ki kell használni, illetve az egyetemet is.

2014. nov. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!