Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szükség van az érettségire...

Szükség van az érettségire ahhoz, hogy boldogulni tudjunk az életben vagy nem feltétlen szükséges?

Figyelt kérdés
fogalmazás lesz léccci segítsetek :) kösz előre is
2014. nov. 15. 07:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül szükséges az érettségi. Ha ezer emberből te vagy az az egy szerencsés, aki zseninek született vagy csak szimplán a szülei milliomosok, akkor nem muszáj érettségizned. Viszont ha realista vagy, akkor belátod, hogy valószínűleg nem vagy sokkal okosabb az átlagnál (ezt így ismeretlenül meg merem kockáztatni) és szükséged lesz az érettségire.


Ha nincs érettségid egyrészt elvágod magad a felsőoktatástól, az OKJ képzésektől, a technikusi képzésektől, marad a szakmunka, de ott is szívás ha nincs érettségid. Jelentkezik egy állásra 20 asztalos, megnézi a főnök vagy a HR-es az önéletrajzokat, látja, hogy 20-ból 10-nek nincs érettségije, akkor ez a 10 egyből kuka (na jó ez lehet, hogy túlzás, mert előbb a munkatapasztalatot nézik, de ez is szűrő).


Ma az érettségi nem is igazán a tudást jelzi, hanem a szorgalmat és azt, hogy mennyire becsülöd magad. Aki a mostani világban nem képes letenni az érettségit az vagy fogyatékos vagy a világ leglustább embereinek egyike és egyik sem túlságosan hízelgő cím. Rengeteg ismerősöm van, akinek ez a késő 20-as éveikben vagy a harmadik x-en túl jut az eszükbe és állhatnak neki vén szamárként tanulni általános dolgokat. Te ne legyél ilyen.

2014. nov. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
52%

10-el teljesen egyetértek.

Felesleges a sok tanulatlan embernek Mark Zuckerberg-re meg Bill Gates-re hivatkozni, hogy nekik sincs diplomájuk.

Mind a kettőjük a Harvardra járt nem valami bivalybasznádi szakmunkásképzőbe, és mindketten azért hagyták ott az egyetemet, mert beindult a cégük, ha nem indult volna be valószínűleg mindketten lediplomáznak.

Az érettséginek meg semmi értéke sincs manapság, maximum arra jó, hogy tovább tudsz vele tanulni.

2014. nov. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Manapság nagy divatban vannak ezek a mondatok: "Nem kell nekem érettségi ahhoz, hogy boldoguljak az életben." meg "Minek tanuljak, aki tud az úgy is tud, érettségi nélkül is képes az ember felépíteni valamit"


nos ezek elősször is éretlen kisgyerekek szájából szökellnek, akik majd valószínűleg ott hagyják minél előbb az iskolát, miután felmentesülnek a tankötelezettség alól, növelve az "éretlmiségek" számát. Ezeket a szövegeket azért hajtogatják, mert a mai celebek többségének nincsen használható papírjuk arról, hogy ők valaha is elvégeztek valamit, mégis dőzsölnek. nos sajnos ez nem így megy. nagyon kevés ember van, aki a semmiből tud várat építeni. mindezek akik így jártak (nem tanultak semmit még is aranyéletük van) szerencséjük volt, vagy protekciójuk, de leges legritkább esetben tudott valami olyat mutatni/alkotni amit a többi ember nem. Gyakorlatilag a protekció is szerencsén múlik (vagy azon, hogy egy nőnemű egyed mekkora szögben tudja széttárni a lábait).


Ahhoz, hogy valaki erkölcsösen és tisztességesen tudjon sok pénzt keresni, vagy diploma kell, vagy nagyon nagy szerencse. persze, nyilván vannak olyan diplomával rendelkező emberek akik utcán élnek, nem kell ezt ecsetelni, anyám is iparművészetin diplomázott és takarítóként dolgozik, a diplomát is nagyon meg kell választani, hogy mi az amivel el lehet helyezkedni.

de érettségire mindenképpen szükség van, mert bejelentett állások közül is pl árufeltöltőnek se mehetnél el anélkül.

az meg a másik, hogy nagyon sok lehetőséget tár fel előttünk. ha még nem is egyetemre akarunk menni, mert mondjuk kedves orbán kormány keresztbe tett és felemelte 480-ra a ponthatárt, akkor is számtalan OKJ képzés közül választhatunk, melyek között vannak egészen használható szakmák. (mint pl egy vegyésztechnikusi vagy webprogramozói, némelyik többet keres mint egy pedagógus)


szóval ha valaki tisztességesen szeretne megélni, annak mindenképpen szüksége van minimum egy érettségire!

2014. nov. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
előző vagyok, bocsi az elírásokért (pl értelmiségek)
2014. nov. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Sokan (köztük én is) beleestem abba a hibába, hogy annak idején, mikor lehetőségem volt rá egyáltalán nem foglalkoztam a tanulmányaimmal. Így utólag (kicsit "bölcsebb" fejjel megbántam). Most itt vagyok végzettség ill. munka nélkül. Jelenleg azon vagyok, hogy minél hamarabb találjak munkahelyet, hogy legyen pénzem arra, hogy folytatni tudjam a félbehagyott tanulmányaimat.
2014. nov. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem kell diploma ahhoz, hogy Magyarországon jól tudj élni. Elég egy érettségi ill. technikusi végzettség és már könnyebb helyzetből indulhatsz mint azok akiknek nincs végzettségük.


Van technikus ismerősöm, vegyipari gyárban dolgozik és zsebből kifizeti magának a legújabb elektronikai berendezéseket.

2014. nov. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Illetve nem árt HA a mai világban az érettségi mellett van egy középfokú angol/vagy német esetleg francia nyelvvizsgád.
2014. nov. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Jó azért saját zsebből venni elektronikus kütyüket egyáltalán nem nehéz, pláne ha az ember még a szüleivel él.
2014. nov. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Nem feltétlenül szükséges.

Vállalkozni is jó, ha van valami szakmád különben mondjuk informatika esetében csak azt írhatják be a vállalkozás tevékenységére, hogy weblapfejlesztő (ahhoz nem kell "papír" tudtommal) holott hasznosabb tevékenységet végeznél.

Én a helyedben egy érettségit megcsinálnék, felsőbbfokú képzésre meggondolnám, hogy hasznos-e (de nem ezt kérdezted).

2015. jan. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!