Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Dániai tovabbtanul...

Mit tegyek? Dániai tovabbtanulas vagy 2 éves kapcsolat?

Figyelt kérdés

Legnagyobb almom valna valora, ha külföldon tanulhatnek. Mindig is arra vágytam, hogy eljussak más országokba, hogy felfedezzem őket. Most itt a lehetőség.

Ugyanakkor barátom, 1.szerelmem eléggé földhözragadt ilyen területeken és ő inkább maradna Pestnél vagy maximum Bécs. (nem tudok németül, szoval az a lehetőség hogy kimenjunk ketten Becsbe, mert az is külföld, ki van lőve) Nem gondolom hogy képes lennék arra hogy itthagyjam csak úgy, nagyonnagyon szeretem és a két év alatt a kapcsolatunk nemhogy ellaposodott de megerősödött, legjobb barátokká és szenvedélyes szerelmesekké váltunk egyszerre.

Nem erőltethetem rá az akaratom (ha nagyon szeretném, lehet hogy sikerülne), de másak a vágyaink és érzem, ha úgy döntök, maradok azt nagyon megbannam, de azt is ha mennék. Mit tegyek? Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit tettetek? Könyörgöm, adjatok tanácsokat!!

18L



2014. nov. 16. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Apam Becsben dolgozott, ingzott, de mar kikoltozesen agyalt. Itthon maradt anyam miatt, es.. Hat nem tudhatta de nagyon rosszul dontott. Sokkal rosszabul elunk, nem mellesleg amit nem tudhatott, szethullott a csalad. Ha olyan utazos termeszet vagy es minden meg lenne hozza, ambar igy, higy en konkretan nem voltam ilyen helyzetben, kimennem a helyedben, mert banni fogod.
2014. nov. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szabad név? ***** válasza:
100%
Bármilyen szerelmes is vagy, szerintem menj tanulni. Ha elég erős a szerelem akkor túléli a távkapcsolatos időszakot. Azt gondolom, hogyha a szerelem miatt beáldozod az álmaid, akkor sem Ő lesz a férjed. Túl fiatal vagy/vagytok még, lesz még mindent elsöprő szerelem az életedben. Ilyen tanulmányi lehetőség viszont nem lesz gyakran.
2014. nov. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tanulás.
2014. nov. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Kiss Emese Karola válasza:
Egyértelműen tanulás. Én is ugyanebben a helyzetben vagyok, és naaaaagyon nehéz megtenni ezt a lépést. De te is tudod mélyen, hogy ez a helyes döntés.
2014. nov. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18 évesen nincs az a kapcsolat, amiért megéri félredobni az álmaidat. Ő képes lesz túltenni magát rajta, de ha téged ő otthagy, és miatta nem csináltad azt, amit szerettél volna, akkor te sokkal rosszabbul jársz. Azt viszont nem hiszem, hogy a távkapcsolat működni fog, szóval jobb, ha lemondotok egymásról szerintem (különben nagyot fogsz csalódni). De így is ez a jobb szerintem.
2014. nov. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, szerintem jelentkezek az egyetemre! :)


Nem hagyjuk annyiban kettőnket se, küzdeni fogunk, bár mindketten tisztában vagyunk azzal hogy ez nem is vállalkozás :( de ha Erasmus-szal kimegyünk ugyanabba az országba akkor csak fél évet kell kibírnunk külön! :)

egyébként szívesen meghallgatnám azoknak a tapasztalatait akik távkapcsolatban élnek vagy éltek! köszii :)

2014. nov. 21. 21:51
 7/10 anonim ***** válasza:

Csupán fél évet? Azt szerintem simán ki lehet bírni!

Nekünk annó 1 évet kellett m.o.-n belül, két egymástól távoli városban. A volt barátom messzire ment egyetemre és mivel 1 évvel idősebb nálam (igazából 2-vel, de 1 évfolyammal jár fölöttem) , úgy volt 1 év múlva mehetek én is oda egyetemre. Simán kibírtuk a távkapcsolatot 1 évig, mindkettőnknek a tanulás volt az első és rengeteget beszélgettünk. Viszont 1 év múlva szakítottunk. lol. Valami más dolog miatt, így júliusban sorrendet módosítottam és mégsem oda mentem egyetemre szeptembertől ahol ő tanul. Ugyanarra a szakra, csak maradtam az én városomban.

Kicsit szomorú a sztorim, de a lényeg, hogy még 1 évet is ki lehet bírni távkapcsolatban, nemhogy felet. :DDD

L19

2014. nov. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
de ugye 4 éves az egyetemünk. szóval ha sikerül az Erasmus mindkettőnknek (azt mondják elsőéveseknek elég nehéz mivel akkor még nincs félévijük, szóval nem tudják mi alapján kiszűrni azt, hogy kit kéne elengedni). szóval jó esetben fél év, de utána meg még 3 marad.. és max 2x tudnánk ezzel a programmal kimenni. de mindenesetre kétszer fél év elég király lenne, ha azt vesszük hogy alapból 4 évet kéne külön töltenünk.
2014. nov. 25. 15:21
 9/10 A kérdező kommentje:
mármint a 4 év alatt 2 félév együtt egy vagy közeli városokban :)
2014. nov. 25. 15:22
 10/10 anonim válasza:
Szabad megkerdeznem hogy vegul mi lett?
2019. jún. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!