Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mátrixos feladatban kérhetek...

Mátrixos feladatban kérhetek segítséget?

Figyelt kérdés

Van egy A és egy B mátrix, értékük most lényegtelen, a feladat pedig ez:

S=5(A^2+AB+BA+B^2)


Ezt úgy kell megoldani, hogy elsőnek külön ki kell számolni mindennek az értékét (szóval A négyzet értékét, A*B értékét, B*A értékét és B négyzet értékét), ezeket egyesével összeadni (szóval elsőnek A négyzet + A*B értéke, aztán amit kaptam azt hozzáadni B*A értékéhez, aztán amit megint kaptam azt B négyzethez), és a legvégén amit kaptam az összes elemet beszorzom 5-el.

Így van vagy rosszul tudom?



2014. dec. 6. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, jól tudod, ez így egy jó megoldásmenet, amit vázoltál. (Legalábbis, ha nem rontod el közben a 4 mátrixszorzást, 3 mátrixösszeadást és az elemenkénti szorzást…)


De ha emlékszel azonosságokra (például hogy mennyi (a + b)^2), akkor 1 mátrixösszeadással, 1 mátrixszorzással és egy elemenkénti szorzással el tudod intézni.

2014. dec. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1


Igen, feltűnt ZH közben is, hogy ez az (a+b)^2 azonosság akar lenni, csak leblokkoltam és még összeadni sem tudtam.


Köszi a választ.

2014. dec. 6. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!