Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges egész nap tanulni,...

Lehetséges egész nap tanulni, folyamatosan?

Figyelt kérdés

sok egyetemista mondja, hogy egész nap tanult, stb...

még ha kis szünetekkel is, de tényleg képes erre az agy anélkül, hogy annyira kimerülne, hogy ne tudjon többet befogadni? nem bírom elképzelni egyszerűen :D


2014. dec. 29. 19:35
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Bár én általános iskolás vagyok és enyén maximalista, volt olyan hétvégi nap, hogy reggel 9-től este 6-ig tanultam. Folyamatosan, esetleg néhány perces szünetekkel megszakítva, amikor úgy éreztem, ha még egy betűt elolvasok, nekem szétrobban a fejem. :) úgyhogy én az egész napos tanulás alatt, a nappali tanulást értem, nem 24 órásat.
2014. dec. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Igen.

Utolsó napokra hagyják, és a stressz, hogy jaj most mi lesz hajtja őket, hogy egész nap olyan intenzíven tanuljanak, mint ahogy normál esetben nem menne.


Amúgy sajna nekem nemigen megy, pedig egyetemista vagyok.

Ha nagyon sok zárthelyi van - és mellette ugye a katalógusos órák - akkor én is rá vagyok kényszerítve az utolsó pillanatban tanulásra, de így se megy elég intenzíven, a zh-n pedig nem teljesítem a saját maximumomat.


Az a jó, akinek megy az, hogy utolsó két nap tanul meg 500 oldalt is, de az az utolsó két nap nagyon koncentrálós.

2014. dec. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
analízis vizsgára 1 hétig napi 10-15 órákat tanultam, jobban mondva oldottam a feladatokat. elég kemény volt, még egyszer nem vállalnám be :D
2014. dec. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A tanulási módszer erősen változó, nagyon egyénfüggő.
2014. dec. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 horbeni ***** válasza:
lehet, és valóban sokszor azért mert az utolsó napokra hagyják a tanulást, így a kényszer nagy úr...
2014. dec. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :D

2. ugyanilyen vagyok :D

3. ne is mond holnap anal vizsga :(

2014. dec. 29. 21:43
 7/16 anonim ***** válasza:
hát, nézd a jó oldalát, legalább holnap letudod, jobb mint 2-án vizsgázni, és alig szilveszterezni mint ahogy én tettem anno :D
2014. dec. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

hát az kérdéses, hogy le tudom-e :D

Hát nekem a karácsony volt emiatt tanulós :(

2014. dec. 30. 00:38
 9/16 anonim ***** válasza:
Én pl nem tudok egész nap tanulni, ha olyat kell, ami magolós. Ha feladatokat kell gyakorolni, azt tudom csinálni egész nap. Az államvizsgámra is úgy készültem, hogy minden nap 8-12-ig dolgoztam, és utána tanultam délután, mert így jobban tudtam haladni, mintha egész nap csak ültem volna a könyv fölött és szenvedek.
2014. dec. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
neee, mindjárt anal vizsga és megtaláltam a saját kérdésem :D ez jelent valamit
2015. máj. 28. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!