Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Teljesen kétségbe vagyok...

Teljesen kétségbe vagyok esve. Mit tegyek ott hagyjam a sulit vagy ne?

Figyelt kérdés
18 leszek és egy 5 évfolyamos egyházi gimibe járok. Ezt a sulit utálom, de tényleg gyűlölöm. Itt csak a szabályok vannak, meg a vallás. Kollégista vagyok, megaláznak minket , ordítoznak velünk. tömören összefoglalva nem szeretem. Azt sem szeretem, h ránk erőltetik a vallást. Van még gy nagy gond. Az osztályunk szinte a felére csappant. Sokan elmentek. És most már szinte csak olyanok maradta, akik nem hajlandókegy közösséget alkotni. És itt vagyok én, aki nem tudom, h mit tegyen. Menjen át egy másik iskolába vagy maradjon. De én választottam ezt a sulit és úgy érezném, h valamiben kudarcot vallottam, h ha feladom. De néha meg úgy érzem, h megőrülök és bánt, h sokmindenbő kimaradok, amit át kéne élnem a gimiben. Félek és meg vagyok kavarodva. Még 2 és fél évem lenne ebben a suliban. Mit tegyek szerintetek??
2010. febr. 6. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Menj át egy Matek tagozatos gimibe vagy vmi hasonlóba aminek később hasznát veszed...


Egyik volt osztálytársam a pannonhalmi "zárdát" végezte el, most sima benzinkutas, ugyanolyan proli lett mint én pedig én csak egy szakközepet végeztem...

2010. febr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg találkoztam már pár "teológus" idiótával, akik hirdették az igét és adták a bölcs Mózest közben meg a saját tulajdon családi problémáikkal kapcsolatban kérték a tanácsomat hogy mégis mitévők legyenek...
2010. febr. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Én simán átmennék egy másik suliba.Nem kudarc az ha nem jött be a suli.Ezt nem tudhattad mi lesz.Menj ,próbálj meg másikat nagyon jó suli közösségek vannak kár lenne kihagynod!!Azért még 2 és fél év elég sok idő!!!Ne félj az ismeretlentől csak jobb lehet amiben most vagy és főleg igy,hogy gyülölöd is...menj!!!
2010. febr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, hagyd ott, én azt tanácsolom. Ettől nem vallasz kudarcot!!

Én is otthagytam az első sulit fél év után, és egyáltalán nem bántam meg, sőt! Igaz, hogy utána az új sulit is otthagytam... :D De ez annek volt köszönhető, hogy rájöttem, hogy mennyivel jobb osztályközösségek vannak, és megéreztem, hogy mennyit számít az, hogy milyen az ember osztálya. Nem úgy keltem fel reggelente, hogy jaj, ne, megint iskola, hanem, hogy jaj de jó, ma ilyen meg olyan óráink lesznek. :)

2 és fél év nagyon sok idő, és a sulit nem fogod megszeretni, hanem napról-napra jobban fogod gyűlölni. Szerintem ne vesztegesd az időt, válts most, félév után könnyen átveszik az embert. Mindenképp valami jó gimibe menj, hidd el, a tanulás is sokkal könnyebben fog menni!

2010. febr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is ilyen "zárdába" jártam, folyton hirdették az igét, hogy jaj, ide jártak a nagyok, hát elismerem nem kis emberek jártak oda, de az már a múlt. Olyanok voltak, hogy sötétedés után nem mehettünk ki, ha diszkóban megláttak minket kihoztak, de ez még semmi, presszóba se mehettünk semmi ilyen helyre. Szószerint bort ittak és vizet prédikáltak(hiszen nem egy papot láttunk kiesni a kocsmából hulla részegen), tőlünk sokan lettek öngyilkosok is, nagyon sokan elmentek, porig aláztak minket, szart se tanítottak, csak követelőztek, emiatt kellett kihagynom 2 évet egyetem előtt, 1-et hogy rendbe jöjjek idegileg, 1-et pedig, hogy felkészüljek 1 év alatt arra, amit 4év alatt kellett volna megtanítaniuk, és mivel ezek reál tárgyak, nem magolhattam be egyedül, tanárra meg annó nem volt pénzem. Én is ezért nem mentem el, mert féltem, hogy kudarcot vallok, illetve felhívtam pár sulit, és nyiltan megmondták, hogy nem vesznek onnan át, mert akiket eddig átvettek idegroncsok lettek és rombolták az osztályközösséget, illetve azért mert az egyház keze elég messzire elnyúlik. Ez egy ördögi kör, én már csak tudom, ha gondolod írhatsz is nekem emailben, segítek, amiben csak tudok, én ugyanezt átéltem, ha nem rosszabbat. Mindenesetre azt tanácsolom, ha tudsz menj el, remélem te el tudsz szabadulni...

2010. febr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, csak az egyik legenyhébb megalázási mód: Biosz óra, csaj melltartópántja kilóg, tanár oda megy és levágja mindenki előtt ollóval, miközben a csaj felelt.
2010. febr. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem beszélve arról, hogy akinek a szülei nem támogatták az egyházat anyagilag, érettségin jól lehúzták, 1-2jeggyel minimum és nem magam miatt mondom ezt...

Na meg engem 4.8-as átlaggal, majdnem max pontos felvételivel, versenyeredményekkel épp, hogy felvettek, viszont nem egy osztálytársam volt, akinek az átlaga 2.0 volt az általános és bekerültek....

2010. febr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne szenvedj, semmi értelme! Nem te vallottál kudarcot, hanem az iskola. Jónéhány tanuló vált iskolát, ez nem probléma. Azért élünk, hogy boldogok legyünk, felelős vagy önmagadért, ne tedd tönkre az életedet. De olyan helyre menj, amit leellenőriztél, nehogy cseberből vederbe ess.
2010. febr. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Természetesen hagyd ott.Alapvetően abból kell kiindulni,hogy az iskola van érted,és nem fordítva.Ha meg betöltöd a 18-at végképp nyugodtan mehetsz.De mindenképp úgy csináld,hogy előbb elmész a kiszemelt suliba(járj utána rendesen,nehogy megint csalódj),szépen felöltözve,úgy hogy lássák,hogy komoly a szándékod,és miután közölték,hogy átvesznek,csak akkor szólj az egyházi suliban.Akkor viszont akár be is szólhatsz nekik,ha gondolod,vérmérsékletedtől függően,csak ne süllyedj le a szintjükre stílusban,de a véleményed mondd meg,és éreztesd,hogy bekaphatják,mert találtál náluk sokkal jobbat.
2010. febr. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!