Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tennél a helyemben? Idén...

Mit tennél a helyemben? Idén végzem a BSc-t. Meguntam.

Figyelt kérdés

Ha minden jól megy idén végzek BSc-n. A BSc képzés önmagában semmit (nullát) ér, MSc-vel érne valamit, de még az se olyan sokat. A helyzet az, hogy teljesen meguntam az egész szakot, már-már gyűlölöm. Nem szeretnék MSc-re menni, nem szeretnék ezzel foglalkozni életem hátralevő részében. Ugyanakkor nem tudom mit szeretnék csinálni!! Nem igazán érdekel semmi, bár szeretnék belekóstolni dolgokba, amikkel eddig nem foglalkoztam, de erre már nincs idő felvételi előtt.


Ti mit tennétek? Volt már valaki hasonló helyzetben?


2015. jan. 20. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Felesleges elpazarolni a félévek csak azért, hogy kényszerből jelentkezz valahová. Most még nem tudod mi szeretnél lenni, de ha később rájössz, akkor hiányozni fog ez a pár támogatott félév.

Szerintem most ne jelentkezz, inkább menj el dolgozni, tanulj nyelvet, aztán időközben meglátod hogy alakulnak a dolgok.

2015. jan. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még nem voltam hasonló helyzetben, de kihagynék egy évet. Ha nem bírnám elviselni a gondolatot, hogy most egy évig hivatalosan semmit nem csinálok, akkor inkább rögtön a következő félévben halasztanék, és mondhatnám továbbra is, hogy "egyetemre járok" (megmaradna a tb-m is).
2015. jan. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én szívesen kihagynék egy évet, és képezném magam, belekóstolnék új dolgokba, amikkel eddig nem foglalkoztam, illetve dolgoznék is! De félek, hogy nem találok munkát, és akkor még egy egész évet "élősködnék" a szüleim nyakán (az elmúlt 3 éven kívül is). Mellesleg ők biztosan azt akarnák hogy folytassam, de fingjuk nincs róla, hogy milyen érzés 20 évesen a tudat, hogy az életed hátralévő részében erre a sz*rra vagy kárhoztatva (hogy ezzel foglalkozzak).
2015. jan. 20. 00:54
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintetek milyen nehéz munkát találni csak érettségivel?
2015. jan. 20. 00:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hol laksz. Nagyobb városban ha mást nem is találnál, elmehetsz krumplit sütni.
2015. jan. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen szakot utálsz ennyire?
2015. jan. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!