Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Döntés előtt állok.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet a következő:


19 évesen a gimi után elmentem villamosmérnök alapszakra. Régebben volt hozzá affinitásom, de érettségi után már csak muszájból választottam ezt, mert hallottam, hogy milyen keresett szakma jól fizet blablabla. Fogalmam sem volt, hogy ki vagyok én és mit akarok. Pánikolva kiiratkoztam.


Következő évben én h.ülye újra beiratkoztam villamosmérnöknek, mert úgy éreztem, hogy minél előbb egy jól fizető melóra van szükségem a pénz érdekében, hogy elköltözhessek itthonról, mert a családom nagyon hátráltat már. Újra kiiratkoztam, azt sem tudtam hova kapjak. Beismertem, hogy engem nem vonz a műszaki világ, szívesebben lennék orvos.


Addig is, amíg átgondolom, hogy hogy és mi legyen elmentem egy OKJ-ra, ahol most is vagyok, májusban végzem. Elérhető közelségbe került az orvosi, tanultam is rá meg minden, DE:


-idén már 22 éves leszek. Legszívesebben függetlenednék a szüleimtől azzal, hogy önálló keresetem van és így élhetném az életem, amihez pénz kell, sajnos nem nagyon vagyunk eleresztve.


-a szüleim nagyon csőlátásúak és nem támogatják a tanulmányaimat, nekik a munka létezik csak. Elég nagy rizikó lenne beválalni mellett a 6 év orvosit.


Most mit tegyek? Adjam fel az orvosit örökre? A szüleim nem jelentenek biztos talajt még 6 évig. Min. 28 éves koromig a nyakukon lógnék, akkor én már inkább családot és önálló életet szeretnék.


Ti belevágnátok még egy ilyen hosszú tanulásba? Én már +3,5 iskolapadban ücsörgésbe és csóróságba se vágnék bele szívesen, de az orvosi más tészta.


Köszönöm a segítségeteket!


2015. jan. 21. 12:34
 1/3 A kérdező kommentje:
+ a szülők 60 év körüliek. :S
2015. jan. 21. 12:35
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan dolgoznak az egyetem mellett, akár orvosi képzés alatt is. SZámodra azt hiszem nincs már angyon más lehetőség, mint bevállalni az orvosi+meló kombót, vagy lemondani az orvosiról.
2015. jan. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Háát, ez többek között azért is necces, mert az állam csak korlátozott számú félévet finanszíroz. Te pedig a két villamosmérnöki beiratkozással már elhasználtál kettőt, ami azt jelenti, hogy az orvosit csúszás nélkül kell majd letenned, ami plusz stresszt jelent, rossz esetben pedig több, mint egymillió forintot.


Esetleg valami hasonló ágazat nem érdekelne? Valami biokémiás vagy egészségügy, amit nem ilyen rettenetes pénz és idő elvégezni?


Én drukkolok, hogy tényleg jöjjön össze neked, és vegyenek fel, de ha az őszinte véleményemet kérdezed, nem biztos, hogy ez így működni fog.

2015. jan. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!