Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek úgy van értelme,...

Szerintetek úgy van értelme, elkezdeni egy nyelvet, hogy csak egy alapszinten tanulom meg?

Figyelt kérdés

Az,hogy mennyire hasznos a nyelvtudás,az szerintem helyzettől függ.Én 3 nyelvet tanulok,de gondolkodtam rajta,hogy elkezdeném az olaszt,negyediknek.De mivel nem akarok belőle érettségizni,meg nincs olyan életbevágó jelentősége,hogy megtanuljam (legalábbis a többi 3hoz képest),ezért lehet hogy pl.csak A2-es szintre tanulnám meg.Illetve az is lehet,hogy nem mindig lenne rá időm.Viszont ha úgy van,szerintem később is folytatnám/folytathatnám,ha szükséges,vagy szeretném,és akkor annyival könnyebb lenne.

De nagyon sok időm nem lenne rá,és érettségizni sem mennék belőle,nyelvvizsgázni sem biztos,szóval ezért kérdezem.

Azt nem hiszem,hogy olyan nehéz lenne nekem,mert az egyik beszélt nyelvem a francia.


2014. dec. 27. 15:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom számít-e,de egyedül tanulnám.Különórákra nincs időm járni (így is járok),a családban senki nem tud olaszul,1-2 ismerősöm van aki talán tudna segíteni.De elsősorban egyedül tanulnám.
2014. dec. 27. 15:20
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én először biztosan azt a két-három nyelvet fejleszteném, amit először tanulok. Vagyis inkább kettőt. Az angolt anyanyelvi szintre, a németet felsőfokra legalàbb. Akkor nagy baj nem lehet. Aztán, ha ez a kettő megvan, akkor kezdenèk foglalkozni a harmadikkal. Szerintem sokkal többet ér, ha akár csak egy nyelvet beszélsz tökéletesen, mint többet úgy -ahogy.
2014. dec. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt írtad hogy "a harmadikkal",de nekem ez negyedik lenne.Persze az eddigiket sem hagynám abba.Angolból felsőfokú szinten állok,németet nem tanulok.Az angol meg a francia mellé orosz van.

Csak ennyit akartam leírni,de köszi a választ.A francia tudásomat még biztosan fogom fejleszteni,mert az nagyon fontos.(Abból fogok majd nyelvvizsgázni,és érettségit kellene tennem,de azt jövőre.)

2014. dec. 27. 15:43
 4/6 anonim ***** válasza:
VAn értelme, külföldre utazásnál alap elboldoguláshoz elég is, illetve ha idejön egy olasz, azzal is el tudsz makogni, jobb, mint a semmi. És ha megtetszik, folytathatod.
2014. dec. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Sok értelme szerintem sincs annak hogy alap szinten "makogj" egy nyelvből, akkor inkább fejleszd a többit magasabb szintre.
2014. dec. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is a választ! :)
2014. dec. 29. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!