Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a tanulásra?

Figyelt kérdés
Kilencedikes gimnazista vagyok, 4,35-ös tanulmányi átlaggal. Ezért az átlagért jóformán semmit sem tettem, nem tanultam azért, hogy ez meglegyen. Év végén elszeretném érni a 4,7-es átlagot, de egyszerűen nem tudok tanulni, lusta vagyok. Ha elhatározom, hogy leülök tanulni, a végén mindig csak a füzetet bámulom, vagy eszek, vagy keresek valami kifogást. Szerintetek mit csináljak? Eddig nem találtam semmit, ami tényleg motiválna.

2015. febr. 5. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Esetleg ha csak kis adagokat tűznél ki magad elé?

Mondjuk 10 percet nagyon odafigyelve, tényleg tanulva töltöd, aztán abbahagyod. Vagy mondjuk jelölj ki egy reális mennyiségű anyagot, amit 10 perc alatt meg tudsz tanulni, és próbáld meg a lehető legtöbbet tényleg megjegyezni belőle. Aztán hagyd ott az anyagot, ha nem érzel késztetést, hogy újabb 10 percet azzal tölts. Ez elég belátható idő, még sikerélményed is lehet, hogy oké, ezt teljesíteni tudtad, ami előrelépés lenne ha azzal veted össze, hogy - elmondásod alapján - eddig ennyi sem ment.

Esetleg ha még nem tudod, mi is a te tanulási stílusod, érdemes lenne megnézni, mert jóval könnyebben szánod rá magad, ha a saját stílusod szerint tanulnál.

Van rá esély, hogy nem a leülsz és csak olvasod a könyvet típus vagy. Lehet, hogy hallgatva hamarabb megragadna benned a plusz infó.

Vagy van, aki úgy tud megjegyezni dolgokat, hogy többször leírja.

Másnak úgy könnyű a tanulás, ha valakivel hangosan átbeszéli az anyagot.

Próbálj ki több módot, hátha valamelyik kevésbé esik nehezedre.

2015. febr. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, remélem ezek beválnak..:)
2015. febr. 6. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!