Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a tanulásra?

Figyelt kérdés

Kilencedikes vagyok, és sajnos három tárgyból közel állok az 1,5-höz és van ami alatta van. Az a baj, hogy egyszerűen nem tudom raktározni a fejemben az anyagot, mert a téma egyáltalán nem érdekel. Tudtok ajánlani valami jó módszert a tanulásra? Nem az a gond, hogy lusta lennék, mert jó jegyeket kapok, ha a délutánjaim nagy részét tanulással töltöm. (emelt angolt tanulok és tanulás nélkül vagyok kitűnő, tehát nem vagyok buta) Viszont még így sem akar a fejembe menni a többi lecke és félek hogy nem sikerül felvinni 2-re a rossz jegyeket év végéig...

Hogy tanuljak meg olyat, ami tematikusan egyáltalán nem érdekel? :(


2015. febr. 26. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudomásul veszed, hogy azt is meg KELL tanulnod.
2015. febr. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"jó jegyeket kapok, ha a délutánjaim nagy részét tanulással töltöm"


Tegyél mindig így. Más megoldás nem nagyon lesz.

Esetleg keress minden témához valami érdekességet neten, pl. filmet és úgy lehet jobban érdekelni fog a téma.

Nekem is nehezen meg a humán tantárgyak tanulás, pl. történelem, irodalom. 1 sima, 4 rövid versszakos vers megtanulása nekem 1-2 óra, másoknak ez olyan 5 perc. Mindig is irigykedtem rájuk, viszont ők meg arra, hogy én már általános iskola 1. osztályától fogva sosem tanultam matekra és 4-es vagyok.

2015. febr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*Ja és most 12-es vagyok szakközépiskolában.
2015. febr. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!