Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME-GTK-ról vélemények? Idén...

BME-GTK-ról vélemények? Idén indul először Pénzügy számvitel, és erősen gondolkodok rajta.

Figyelt kérdés

Corvinusról azt hallani, h nehéz bekerülni, könnyű elvégezni... amiről az a véleményem, h valószínűleg persze h könnyű elvégeznie egy olyannak, aki amúgy is barmi okos, mivel bekerült. Javítsatok ki ha rosszul látom..nem járok oda, nem tudhatom.

a PSZF meg....hát nem tudom a színvonalát hova tenni...nem várok tőle túl sokat.

És akkor itt jönne a harmadik lehetőség, hogy a BME is indítja a szakot. De a GTK karjáról semmit nem tudok, se pozitív se negatív véleményt, szóval ha valaki tudna segíteni, megköszönném.



2015. márc. 23. 22:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Erről senki nem fog tudni neked objektív véleményt mondani. Ugyan a BME-n eddig is volt pénzügy meg számvitel mesterszak, viszont pénzügy és számvitel alapszak most indul először. Igazából én nem attól tartok, hogy nem elég színvonalas, hanem attól, hogy nem elég kiforrott még. A Corvinusra járok ugyanerre a szakra, de nálunk évről évre finomhangolnak tárgyakat, apróbb módosítások mindig vannak. Tudom, hogy mennyit jelent.

Nem vagyok elfogult a "sajátommal" szemben, szerintem a BGF-en van olyan jó ez a szak, mint nálunk, ha nem jobb. Számvitelből biztos, hogy erősebb.

Milyen szempontok fontosak nálad? Szerintem a három közül a diákélet a Corvinuson a legjobb. Rengeteg diákszervezet van, szakkollégium.

De le merem fogadni, hogy a BGF-ről kikerülve többet fogsz tudni. Sokkal családiasabb hangulata is van, én voltam ott párszor előadáson. Össze sem lehet hasonlítani a kettőt, annyira más. Viszont engem az aggasztott, hogy olyanokkal legyek együtt, akik minimumponttal bekerülhetnek, szóval én elvetettem, mert én elég igényes vagyok a környezetemre.

Ha számvitelre akarsz szakosodni, akkor a BGF-et ajánlom. Ott tuti megkapsz mindent, amire szükséged lesz. Ha pénzügy akkor nem tudom. Nem vagyok megelégedve a tanítás színvonalával. Pl. pénzügytanon 200-an vagyunk szemináriumon? Röhej.

Viszont a BGF-esekkel beszélgettem itt, ők is azt mondják, hogy ott kevésbé jó a pénzügy. Bár ez a kevésbé jó nem tudom mit jelent. Remélem jól elbizonytalanítottalak. :D

Ha van kérdésed nyugodtan írj, max. én sem tudom. :D

2015. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja, viszont a Corvinuson hármas átlag alatt nem kapsz diplomát.
2015. ápr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!