Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy vagy két év elég a kémia...

Egy vagy két év elég a kémia és biosz emelt érettségire való felkészülésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagyon fontos a kérdésem. Most 11.-es vagyok, és az orvosira szeretnék menni. Ezt viszont nemrég határoztam csak el, így most matek német és angol faktom van. Május 15-ig dönthetem el, hogy felveszem-e a bioszt, és akkor persze leadnám az angolt. (németből idén előrehozottat csinálok).

Szerintetek egy év fakttal és különtanárral sikerülhet az emelt? Vagy inkább egy évvel később (két év múlva) mivel kémiából nem tudom felvenni a faktot ahhoz feltétlenül kellene különtanár is gondolom....

Érdemes belehúzni 12. Végéig vagy inkább hagyjak még egy évet magamnak 12. után?


Előre is köszönöm a segítséget!!!



2015. ápr. 15. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Persze, hogy sikerülhet.
2015. ápr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És gondolod, hogy kémiából is menne ha abból nem vagyok faktos?
2015. ápr. 15. 14:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Sikerülhet, ha tanulsz rendesen. Én is egy év alatt készültem fel, bár nekem még csak egy emelt kellett. Matekra járni felesleges, ha orvosira készülsz, az alapóra elég ahhoz, hogy jól megírd az érettségit, később pedig semmi olyan matekos dolog nem fog kelleni, ami ne hangzott volna el alapórán. Az angol hasznos, egyetem alatt nehezebb lesz nyelvet tanunod, inkább azt tartsd meg, a nyelvvizsga mindig jól jön. Ha felveszed a bioszfaktot, eljársz kémiából különtanárhoz, akkor fel fognak venni, ha készülsz rendesen. Sok sikert!
2015. ápr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Remélem menni fog!
2015. ápr. 15. 21:49
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Elnyerik méltó jutalmukat,kik kitartóak és ügyesek.
2015. ápr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

na még egy nappal a határidő előtt írok. bár már gondolom leadtad.

szerintem érdemes a bioszt és a faktot felvenned. és mindenképpen megpróbálni jövő májusban az orvosit. ha nem jön össze valamelyik tárgy gyenge lesz, akkor marad az egy év amíg felkészülsz mégegyszer. de szerintem kár lenne egyből úgy állni hozzá, hogy majd jövőre.. meg kell próbálni.

de természetesen nyáron is kezdj majd el bioszozni/kémiázni.

2015. máj. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bőven van időd felkészülni. Én Erdélyben jártam gimibe. Ott nincs lehetőség faktra járni így teljesen egyedül készültem fel. Biosz emeltre ráment egy nyaram 12. osztály előtt. Majd ősszel előrehozott emeltet tettem (86%-os lett). Kémiát csak januárban kezdtem el tanulni és májusban emelteztem belőle (89%). Az érettségi tanagyag teljesen más a két országban, így hátrányból indultam. Suliban nem voltam az elsők közt, közepes tanuló voltam. Viszont mindigis orvos akartam lenni, így megvolt a kitartás... Utánanéztem milyen érettségi szükséges magyarországon orvosira. Rákerestem neten az összefoglaló biosz és kémia könyvekre, végül bioszból a panemsulit választottam, kémiából pedig Villányi elméleti és feladatos könyvét. A biosz 400 oldalas, a kémia elmélet 300 körül + a feladatok. Nem kell izgulni, csak tedd oda magad és vedd komolyan.

Következtetés: nem a fakt és a különtanár számít, hanem a kitartás.

Sok sikert kívánok neked!

2015. máj. 20. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
67%

Szia! Hasonlo cipőben járunk.

En is 11.ben jöttem ra, hogy orvos szeretnék lenni. 11.ben angol-matek faktos voltam aztan hirtelen ugy döntöttem váltok.

Senki nem hitte volna hogy megcsinálom, nem mondom hogy konnyu volt, hatalmas kitartas kell.

Raadasul nekem 12.ben volt egy balesetem ami miatt négyszer kellett műteni igy aztan suliba se sokat jártam. De nem adtam fel és a biológiam 78% lett, mig a fizikam 74%

Sok sikert! Ne add fel! ;)

2015. jún. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!