Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, ha...

Mi lehet az oka annak, ha valaki akármennyire is próbálkozik, nem ért a matematikához?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetne fejleszteni a képességeimet a tárgy terén?
2015. ápr. 20. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Agykutatás, bal- jobb agyféltek közötti különbség, stb. Ezt valameddig lehet fejleszteni, de ami egy középiskolás matematikához is kell, az a józan paraszti ész, azt tanulni nem lehet. A sok gyakorlás segíthet!
2015. ápr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy sehogy. Ez ilyen, ahogy az első is mondja, az agyon múlik. Az egyik része erre van beállítva, a másik arra, és kinél ez, kinél az működik jobban.

De betegség is lehet az oka. Én például Aspergeres vagyok, már 2 évesen rendesen beszéltem, sőt írni-olvasni tudtam, mire oviba kerültem, a nyelveket is úgy tanulom, hogy más csak néz, többet is folyékonyan beszélek, de érettségin matekból éppen csak átmentem a 30 valahány százalékkal, annyira nem bírom felfogni, hiába kaptam magántanárt, a gimiben is külön foglalkoztak velem, hogy menjen, de bármennyire akartam és gyakoroltam, nem értettem meg. Az alapdolgokat tudom, nekem az elég, úgyse fogom soha sehol használni az exponenciális egyenleteket és az inverz függvényeket.

Szóval lehet, hogy hiába fáradozol és úgyse fogod jobban érteni.

2015. ápr. 21. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!