Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon félek az érettségitől,...

Nagyon félek az érettségitől, valami tipp, vagy biztatás?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ugye májusban lesz az érettségi. Nagyon félek. De csak a matektól, mert az megy, meg ment legnehezebben nekem, és brutál félek, hogy megbukok. Van valami tipp, vagy valami ami megnyugtatna tanács ? 19/F.

2015. ápr. 23. 22:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Van: Ne félj!

A matektól igazán nem kell tartanod. Józan paraszti ésszel össze lehet hozni egy 3-ast. Nézegesd a tipusfeladatokat, sokkal egyszerűbb a matek érettségi, mint amit effektíve tanítottak a gimiben.

2015. ápr. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, kb. mindenbe próbálok kapaszkodni, hogy ne aggódjam magam szanaszét. :/
2015. ápr. 23. 23:06
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
ne félj, tök egyszerű, vicc az egész.
2015. ápr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Tavaly érettségiztem. Izgultam nagyon, paráztam, hogy mi lesz, tanultam rendesen, aztán mikor lement az írásbeli még jobban izgultam. Mikor megláttam másnap a megoldókulcsot, akkor nyugodtam meg. Tényleg nem érdemes izgulni,matekból a függvény tábla segít, angolból a szótár nagy előny a levél írásnál, magyarból a helyesírási szótár ha bizonytalan vagy benne, töriből meg ott az atlasz. Szóval igazán nincs mitől félned, ha mindenkinek sikerült, neked is fog.
2015. ápr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszotokat, jól esnek. :)
2015. ápr. 23. 23:17
 6/12 anonim ***** válasza:
42%
én szartam bele az egészbe, aztán csak azok lettek 4esek amikre tényleg semmit nem készültem, a többi mind 5ös lett (matek és fizika volt emelt)
2015. ápr. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Irigyellek titeket amúgy, hogy ilyen sikeresen túl lettetek az érettségin. :)
2015. ápr. 23. 23:23
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Csinálj meg egy korábbi matek érettségit és nem fogsz félni.

A 25% eléréséhez kb. nem kell több tudás mint ahhoz hogy ide ki tudj írni egy kérdést :D

2015. ápr. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Rendben, remélem tényleg így van ahogy mondod. :D
2015. ápr. 23. 23:37
 10/12 Sidel ***** válasza:
42%

Tényleg nem kell tőle félni. Én is nagyon beparáztam tőle, utólag belegondolva értelme sem volt. Nekem töri volt a mumus tárgy és sikerült szóbelin kihúznom azt a tételt, amit ki se dolgoztam, órán se jutottunk el odáig és konzultáción se voltam ott. A kiadott forrásokból, meg az atlaszból viszont sikerült úgy összehoznom, hogy ötös lettem belőle.

Mateknál a függvénytábla óriási mankó, ha használni tudod. Én a helyedben párszor belenéznék még, hogy tudjam, mi van benne és nagyjából hol kell keresnem.

2015. ápr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!