Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti milyen módon készültetek...

Ti milyen módon készültetek az idei emelt szintű történelemérettségire?

Figyelt kérdés
Mennyi időt vett igénybe a felkészülés, és milyen módszerekkel készültetek? Főleg azok véleménye érdekel, akik maguktól (csak kevés tanári segítséggel)igyekeztek felkészülni a vizsgára.
2015. máj. 3. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem a történelmet mert olyan nehezen tudom megjegyezni az évszámokat, és a történeteket. De a barátomnak az anyukája régész. Ő az összes tételt elmagyarázta úgy, hogy szinte mindent megértettem, és kezdtem élvezni ahogy mesélte. Ő segített kidolgozni, azt, hogy a lényeget hogyan jegyezzem meg. Szóval amennyire tartottam tőle, ez az egyik tantárgy amitől nem félek, mert tudom jó vagyok benne.
2015. máj. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én tavaly érettségiztem belőle.

Igazából nem vittem túlzásba. A tanáromnak is december végén jelentettem be a szándékomat. Azt mondta, hogy naponta minimum másfél órát kell tanulnom.


Végül az lett belőle, hogy egyszer elolvastam a négy tankönyvet elejétől a végéig, majd érettségi előtt valamivel még gyorsan átfutottam a fontosabb részeket. Szóbelire pedig kaptam nagynénémtől két könyvet, amelyekben ki voltak dolgozva a szóbeli témakörök. Amelyikben rövidebben volt leírva, abból egész becsületesen megtanultam a témaköröket.

Közben pedig csinálgattam néha érettségi feladatsorokat.


Végül 75% lett. Az írásbeli első felén veszettem el a pontok egy részét, mivel ott tudtam meg, hogy nem lehet atlaszt használni :D Az esszé rész az jól sikerült (Klebelsberg, Német külpolitika az 1. világháború előtt, Reformáció MO-n, Rákóczi-szabadságharc összevetése a spanyol örökösödési háborúval). A szóbelin pedig pont azt a tételt húztam ki, amelyiket a legjobban szerettem volna :D

2015. máj. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Utolsó: az írásbeli lett 75%, vagy az egész együtt?
2015. máj. 4. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!