Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valóban nehéz volt a magyar...

Valóban nehéz volt a magyar érettségi?

Figyelt kérdés

Azt mondják az idei matekra, hogy ez volt eddig a legnehezebb (stb.), az az érdekes, hogy tavaly is azt mondták, hogy milyen nehéz volt. 4 éve folyamat készülök matekra (nem sokat tanultam rá, de készültem), szerintem könnyű volt. Aki készült magyar érettségire annak valóban nehéz volt? (én is most érettségiztem)

Olyanok válaszoljanak akik készültek a magyar érettségire (értsd: sokat olvasnak, kiolvasták a kötelező olvasmányokat, megcsináltak az eddigi érettségiket, stb.).


2015. máj. 6. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Én magyarból minimum 80%-ra mentem rá. Nem azt mondom,hogy nehéz volt,csak azt,hogy kevés az idő. Valamiért a 2005-1014-es szövegértéseket megtudtam csinálni suliba 45 perc alatt 80-90-100%-osra,de most itt élesbe kapásból két feladatot kellett kihúznom a végén,ami azt jelenti -5 ponttal indulok.


Hogy most ez a stressz okozta és a drukk vagy tényleg többet vártak el tőlünk azt nem tudom. Viszont abból kiindulva,hogy nem csak nekem volt ezzel problémám inkább az utóbbira tippelnék.


Az érveléssel szerintem semmi probléma nem volt,annál már nehezebbek is voltak. Nyilván lehetett volna jobb is,de sokkal rosszabb is.


Inkább úgy fogalmaznék,hogy nem ez volt az eddigi legkönnyebb szövegértési feladat,de számomra már kicsit sok a dráma körülötte,azért annyira nem volt nehéz,hogy mindenki így sírjon. A matek..na azzal már meggyűlt a bajom,de az várható is volt,legalábbis számomra :)

2015. máj. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 piriiiii ***** válasza:
100%

Szerintem nem volt nehéz, csak egy kicsit kevés volt az idő a szövegértésre és valóban voltak idióta kérdések. A végső hajrában kellett odafirkálnom még valamit az egyik kérdéshez... Azért 30-35 pont így is lesz. A második részét pedig kifejezetten élveztem, a versekről írtam.

Úgy vélem, hogy meglesz az ötös.

Ellenben a matek... szerintem az eddigi matek érettségik is nehezek voltak, meg a mostani is... :D Imádkozom, hogy meglegyen a kettes.

2015. máj. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szerintem is kevés volt az idő a szöveg hosszúsága és a feladatok száma indokolt volna még fél órát. mivel hülye nyelvészes szöveg, legalább 2x el kellett olvasni. így egy feladatra jutott kb 3 perc.. és nem is volt egyértelmű.

lehetett volna valami közkedveltebb témáról. mint tavaly asszem valami internetes volt. az csak jobban érdekelte volna a fiatalságot.

én annak örültem volna ha egybe megkapjuk a feladatokat és négy óránk lett volna rá. mert a másodikra sok volt az idő.

az érvelésnél jó volt, hogy bármilyen irodalmi alkotásra hivatkozhattál. a novellát írtam végül, de nem volt rossz. ami meglepett, hogy sokan panaszkodtak, hogy nem is lehetett érteni, hogy az öreg bácsi az apjuk. pedig szó szerint benne is volt.:)

2015. máj. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3# vagyok. én nem készültem rá, de a szempontokat megtanultam az elemzéshez. szövegértésnél meg nem lehet szerintem gyakorolni célzottan rá.. vagyis ha olvastál már életedben mást is a facebookon kívül akkor csak menni fog.
2015. máj. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Az idő is hozzá tartozik az érettségihez ("Minden a másé, kedves Lucilius, csak az idő a miénk." :D )


Matek miatt ne aggódjatok, Petőfi is megbukott volna, mert csak 12 pontja volt. :DD

2015. máj. 6. 18:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem a matek nehéz volt, pedig nem vagyok rossz matekos, gyakorlásként csináltam feladatsorokat otthon, mint 70-80%-os lett. Ez meg talán megvan 60%, de abszolút nem vagyok vele megelégedve.

Én a magyarra speciel nem készültem, csak átnéztem az előző évek szövegalkotásainak a javítókulcsát, de szerintem elég jól sikerült. A szövegértésből max. 2 pontot veszítettem, szövegalkotásból a novellaelemzést választottam, szerintem azzal sem volt különösebb gondom, szóval a magyarral elégedett vagyok.

A magyarral kapcsolatos hisztit amúgy abból a szempontból megértem, hogy a szöveg tényleg kicsit hosszú volt, így annak, aki lassabban olvas, lehetséges, hogy nem volt ideje befejezni, illetve szerintem az 1. és 11. feladat kicsit hülyén volt megfogalmazva, de összességében teljesíthető volt.

2015. máj. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy az oroszlán az maga az apjuk és egy elmegyógyintézetben játszódik. Vagy csak túlkomplikálom? :)
2015. máj. 7. 17:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 80% lett. :D
2015. jún. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!