Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik emelt szintű érettségi...

Melyik emelt szintű érettségi a legkönnyebb?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, műszaki pályára tervezem a továbbtanulást. Ahogy olvasgattam, kb. mindenhol fel lehet váltani a fizikát az informatikával. A matek meg ugye adott, alap.


Melyikből könnyebb az emelt érettségi? Matek, fizika, vagy informatika? (Informatika fakultációra járok fél év óta.)

Most lesz az előrehozottam informatikából, középszinten, mivel az a tervem, hogy jövőre ebből emelt.

De most meginogtam, lehet, hogy nagyon nehéz?


Előre is köszi a válaszokat.



2015. máj. 6. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Én idén emeltezek fizikából...tehát nekem nyilván ez megy könnyebben...infó emelten biztos megbuknék :D szóval nem túl jó kérdés ez mivel nincs legkönnyebb, mindenkinek más megy jobban.
2015. máj. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A matek -
2015. máj. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Még van egy nyaram + a következő év fele, hogy eldöntsem, de még nem jutottam dűlőre. Már késő lenne például, ha fejembe veszem, hogy leteszek egy matematika emeltet? (Fizika szerintem nem lesz, mivel az év végi jegyeim rosszak.)

Matematikából nem vagyok rossz, sőt, még érdekel is (nem rég kezdett érdekelni), az osztályfőnököm tanítja nekünk, és ő azt mondta, hogy van affinitásom hozzá. (Nem nagyzolásból írom ezeket le, csak azért, hogy mégse vagyok oylan hülye.)

Külön tanárral/nélkül mennyi idő lenne felkészülni emelt matekra?

2015. máj. 7. 14:11
 4/5 anonim válasza:

a matematika emelt a leghasznosabb, mármint ha a felkészültséget nézzük. műszaki pályán alapnak tekinthető pl. a differenciál- és integrálszámítás, amit csak az emeltes matekon tanítanak (nálunk fakt van heti 8 órában), illetve számtechből a programozásra kell nagy hangsúlyt fektetni (C, C++, Java, talán Pascal) és szükséges az algoritmikus gondolkodás.


én most érettségiztem/érettségizek, bár csak második helyen van mérnöki szak bejelölve.


ja és ha nincs olyan kikötés, hogy csak természettudományi tárgyból lehet emeltezni, akkor ha nincs nyelvvizsgád még, emelt nyelvet ajánlok, mert 60% felett automatikusan kapsz egy középfokút.

bár azt hiszem nálatok már requirement lesz a nyelvvizsga, szóval lehet feleslegesen mondom :)

2015. máj. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
kérdezd meg osztályfőnöködet, hogy miket vesztek és mennyire mélyen (főleg az analízist és az algebrát), és attól függően kell a külön tanárral egyeztetni.
2015. máj. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!