Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A matematika, történelem és...

A matematika, történelem és angol közül melyik tárgyból a legkönnyebb az emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés
Az emelt szintű nyelvi érettségiért jár még nyelvvizsga?

2014. jan. 10. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Az attól függ, hogy kinek mi a könnyű; szerintem a matek a legkönnyebb, mert az logikusan épül föl, nem lehet mellébeszélni. Aki a rizsázás nagymestere, az a törire voksolna, míg másoknak jó a nyelvérzéke, azok az angolt választanák.


Amennyire én tudom, az emelt szintű nyelvi érettségi nem vonja maga után a nyelvvizsgát (ráadásul ez bizonyos szempontból előnyt képezne, elvégre a nyelvvizsgára jár pluszpont, aminek megszerzése egyébként egy rakás pénzbe kerülne).

2014. jan. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
75%
Szerintem egyértelmű angol :)
2014. jan. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szempontból az angol,h nem túl nagy a különbség a közép és az emelt szint között. Az emelt angol 60%-tól egyenértékű a középfokú államilag elismert nyelvvizsgával, 40%tól az alapfokúval.

11es kérdés:

[link]

2014. jan. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Matekból, mert az könnyen tanulható. :-)

Viccet félretéve meg nyilván abból a legkönnyebb, amit a legjobban megtanultál. Ennyire egyszerű.

2014. jan. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Pont, hogy matekból a legnehezebb az összes tantárgy közül, mert pl a közép szinten nincs szóbeli, az emelten meg van. Meg az emelt szinten ha az egyik elgondolkodtató feladat nem ugrik be akkor b*szhatod, mert nem tudsz összeszedni pár pontot sem ha nem tudod elkezdeni... Az angol az nem vészes, májusban csináltam a közepet , októberben az emeltet és jól sikerült mind2, de nekem jó a nyelv érzékem és így nem nehéz, szóval ha neked is jó akkor azt ajánlom, viszont ha jelentkezel valahova azt tartsd észben hogy ha az emelt angol érettségit beszámíttatod akkor nem kapsz plusz pontot a nyelvvizsgáért. A töri meg seggelős, és abba meg az nehéz, hogy az összes évszámot tudni kell kívülről...
2014. jan. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A három tárgy közül melyik megy neked a legjobban, melyiket szereted? Na abból fog NEKED a legkönnyebben menni az emelt érettségi.


Emelt nyelvi érettségi abban az esetben egyezik meg a középfokú nyelvvizsgával, ha legalább 60%-ot elértél rajta.

2014. jan. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Valószínű az angol mellett fogok dönteni, mert így két legyet ütök egy csapásra. A nyelvvizsga be volt tervezve az idei évre, így nem kell majd külön fizetnem érte.
2014. jan. 12. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!