Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mikor döntöttétek el, mi...

Ti mikor döntöttétek el, mi lesz a választott érettségi tárgyatok?

Figyelt kérdés

Főleg olyanokra gondolok, akik tovább is tanultak (egyetemre/főiskolára).

Én most vagyok 11.-es, hamarosan előrehozottat fogok tenni informatikából, de nem tudom, hogy ez lesz-e a választottam. Ilyenkor már kéne tudnom?


(Műszaki pályára készülök, és szeretnék mindenképp 1 emeltet, hogy jó eséllyel induljak, műszakira pedig ugye 5 tantárgy jöhet szóba: informatika - ez a valószínű; matematika; fizika; biológia, kémia. Ezek közül szerintetek melyik az egyszerűbb?)



2015. máj. 10. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Muszáj megkérdeznem: mit értesz "választott érettségi tárgy" alatt? Csak mert a kérdésedből ítélve nem azt, amit alapvetően így nevezünk. Kötelező érettségi tárgy a matek, magyar, töri, egy nyelv. Emellett bármi mást csinálsz, az "választott tárgynak" minősül. Tehát ha te most érettségizel informatikából, ami nem kötelező, akkor az már egy választott tárgy. Emellett persze lehet más választottad is, de a kérdésed kicsit katyvasz.
2015. máj. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom az emelt szintű érettségire gondolsz. Vagy különben tényleg elég értelmetlen a kérdésed, illetve nem vagy tisztában az érettségi rendszerrel.
2015. máj. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jujj, bocsánat, visszaolvasva rájöttem, hogy tényleg rosszul kérdeztem.. :S


Újrafogalmazva: mikor döntöttétek el, hogy miből tesztek EMELT szintűt? (Valószínűleg azért neveztem -tévesen- választottnak, mivel nekem a matematikán kívül mindegyik olyan tantárgy jöhet szóba emeltként, ami nem tartozik a kötelezők közé.)

2015. máj. 10. 21:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek közül abból tegyél emeltet, amelyik a leginkább megy, a legjobb lehetőségeid vannak felkészülni rá (pl. iskolai oktatás színvonalának szempontjából). Műszaki pályán nagyon nagy szükséged lesz a matekra egyébként.
2015. máj. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem meg matekból emeltezz! mert az minden műszaki pályán jól fog jönni és ha el is rontod nem magasak a ponthatárok simán bekerülsz méghozzá jó alappal.
2015. máj. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

A lányom az érettségi jelentkezés reggelén...

Azt tudtuk, hogy a választottja nyelv lesz, és abból fog emeltezni is. Németet 12 éve tanul, írásban jobb belőle, megszólalni utál. Angolt négy éve tanul, szóban jobb. Mindkettőből első próbálkozásra meglett a nyelvvizsga. Az angoltanár nem javasolta az emeltet, a német igen. Nsná h angol lett.

2015. máj. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!