Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kérhető egyetemen dékáni...

Kérhető egyetemen dékáni méltányossági kérelem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg az Óbudai Egyetem RKK hallgatója vagyok és az lenne a kérésem, hogy van egy vizsgás tantárgyam, amiből megvan az aláírásom, de sajnos a vizsgáim soha sem sikerülnek. Nemrégiben már a 4.-en voltam, de az sem sikerült. Attól félek, hogyha elfogynak a lehetőségeim, akkor kicsapnak az egyetemről.

Az lenne a kérdésem, hogy van-e arra lehetőség, hogy kérjek egy méltányossági kérelmet a dékántól, hogy elfogadják nekem azt a tárgyamat, vagy valahogy töröljék nekem a tantervemből. Valakinek van tanácsa, lehetséges ez, csinált már esetleg valaki ilyet?

Köszönöm előre is! :)



2015. máj. 29. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Adhatsz be méltányossági kérelmet ezzel kapcsolatban, de ki fognak röhögni. Nem fogják elfogadni. A tanterv és a kötelező tárgyak nem változtathatók meg semmilyen indokkal, a dékáni kérelem maximum arra jó, hogy ha elfogytak a vizsgalehetőségeid, esetleg kaphatsz még egyet, és még nem rúgnak ki. De kitörölni vagy megadni teljesítés nélkül nem fogják.
2015. máj. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ilyet sehol nem csinálnak. Ha egy tárgyat el kell végezni, akkor neked is el kell végezned, nem kifogás, hogy nem sikerült.

Méltányossági kérelmet adhatsz be extra vizsgaalkalomért vagy tárgyfelvételért, amíg a hatályos jogszabályok és a HKR megengedi.

2015. máj. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Nevetséges. A kedvedért nem fognak törölni tárgyat. Biztosan tanulható a tárgy, mások is átmentek valahogy, neked miért probléma?
2015. máj. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

https://www.youtube.com/watch?v=tGU3_tsU-aY


Meglestem ezt a videót. Komolyan, melyik az a tárgy ami nem megy, kíváncsi vagyok :)

2015. máj. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A Matematika 2-vel vannak gondjaim :(
2015. máj. 31. 20:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Válassz akkor inkább valami bölcsész féle szakot. Attól, hogy lusta vagy egy picit integrálni, meg deriválni, a te kedvedért nem fogják törölni a tantervből. Érthetetlen, minek mész olyan képzésre, ami nem érdekel.
2015. máj. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!