Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezek a könyvek mennyire jók...

Ezek a könyvek mennyire jók emelt szintű kémia és biológia érettségire?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]


2015. jún. 24. 19:24
 1/3 anonim válasza:
én kémiából ugyan nem érettségiztem csak bioszból,de nálunk mindenki a villányiból tanult. bioszból meg ha biztosra akarsz menni, akkor mozaik kiadó tankönyveiből tanulj. kb ugyanazt kérik emelten, mint ami abban a könyvben van
2015. jún. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Az én véleményem pedig az, hogy teljesen mindegy milyen könyvből tanulsz, ha nem veszed alapul a követelményrendszert mindkét tárgyból. De bioszból tényleg jók a Mozaikos könyvek 10-12-ig. Valamint van két összefoglaló kötete is ennek a sorozatnak. Ezek azért jók, mert bennük ki van vázlatosan dolgozva az egész követelményrendszer. De ne ezekre alapozz! Valamint ajánlanám a Panemsulis Mándics Könyvet is. Ez sem rossz, de ebben sincs benne minden. Sőt, mint írtam nincs olyan amiben minden benne van. Ez van. Kémiából pedig Ötösöm lesz kémiából a számításokhoz, az elmélethez pedig Villányi Kétszintű Érettségire című kék színű összefoglalója. Ajánlanám még hozzá a bordó színű Mozaikos 11-12-es összefoglaló könyvet is. De ehhez szükség lesz a Mozaik 10 osztályos szerves kémia tankönyve is. Mivel a szerves rész az összefoglalóban elég gyérre sikerült. De a legjobb a három könyv együtt, másra tuti, hogy nem lesz szükséged kémiából. Vagyis de jó sok üres kockás füzetre, és elképesztő türelemre a számolásokhoz. Ja és persze mindkét tárgyból töltsd ki az előző évek feladatsorait ez fontos. Nem kell semmi ilyen-olyan kis gyakorló mit tudom én micsodák, tök felesleges pénzkidobás. A követelményeket ténylegesen az érettségi feladatsorok tartalmazzák, úgy ahogyan kell. Sőt azokat is meg lehet tematikusan oldogatni, én is így csináltam. Nem is muszáj egyben nyomatni a feladatsorokat. De egy-két feladatsort oldj meg egyben a teljesség kedvéért. Remélem tudtam segíteni.
2015. jún. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. jún. 26. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!