Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes úgy töri szakra...

Érdemes úgy töri szakra mennem, hogy nem akarok tanítani a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a történelmet, OKTV-n is értem el jó helyezéseket, de valahogy nem tudom elképzelni magam tanárként. Kutatóként esetleg. Viszont abból meg nem fogok megélni, és ez is egy fontos szempont.


Írjam ezt az első helyre szerintetek, vagy hagyjam azt, ahová fel is vesznek és el is tudok vele helyezkedni viszonylag hamar? ( NKE nemzetközi ig./közig. szervező)


2015. jún. 27. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi oktatási struktúra mellett nem is lehetsz tanár a töri szakkal. Arra ott van az osztatlan tanárképzés. Maximum egyetemen taníthatsz vele. Szóval ne ettől tedd függővé.
2015. jún. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó, jó. Igazad van. A lényeg az, hogy történészként és töri tanárként is nehéz elhelyezkedni. :/
2015. jún. 27. 20:41
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Megélni meg lehet kutatóként én is az vagyok csak fizikusként. Csak gazdag nem leszel belőle, de számomra fontosabb a pénznél, hogy ne undorral járjak be dolgozni.
2015. jún. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ha szereted-oktv stb akkor szerintem ezen a vonalon menj. elmehetnél persze kémikusnak is mert azzal lehet több pénz lenne. de ha nem ez érdekel??

jól dönts

elhelyezkedésnél biztos kellenek majd ismerősök és nagy adag szerencse, de ha tényleg jó vagy belőle már egyetemen ki fogsz tűnni, felkarolhatnak stb

2015. jún. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!