Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű érettségi milyen...

Emelt szintű érettségi milyen középszintű érettséginek felel meg? Felvételi pontok számítása? Új érettségivel? Közép és emelt szinten egyszerre? több lent

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy anno elég elrontottam az érettségit.2005

De most szeretnék újra érettségizni.

Az egyik tárgy a történelem lenne.

Anno írtam egy 77%-ot középszinten. Most nekimegyek az emelt szintnek.

Ez ha sikerül megkapom a plusz 50 pontot. Idáig rendben.

DE MI VAN AKKOR, ha EZ KEVESEBB %-ú lesz mint az eredeti középszintem.

Menjek neki megint a középszintnek és az emelt szintnek egyszerre. Van ilyen egyáltalán.

Konkrét erről nem találtam infot, a pontkalkulátorok is csak az eredeti érettségim eredményét és esetleges emelt szintű eredményt(50 pont) számolnak.



Tehát egy emelt szintű érettségi milyen középszintű érettséginek felel meg?


2015. júl. 7. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:

"Most nekimegyek az emelt szintnek.

Ez ha sikerül megkapom a plusz 50 pontot. "


Helyesbítem: ha legalább 45%-os, akkor kapod meg a plusz 50 pontot.

"DE MI VAN AKKOR, ha EZ KEVESEBB %-ú lesz mint az eredeti középszintem"

Mindkét módon, az új és a régi érettségi figyelembevételével is kiszámítják a pontjaidat, azt veszik figyelembe, ami neked kedvezőbb.


"Menjek neki megint a középszintnek és az emelt szintnek egyszerre. Van ilyen egyáltalán. "

Nincs ilyen, már csak azért sem, mert egyszerre vannak az írásbelik.


"Tehát egy emelt szintű érettségi milyen középszintű érettséginek felel meg?" Ilyen átszámítás nem létezik.

2015. júl. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Megírom 46%-ra az emelt szintet. Kapok 50 pontot és a régi 77% pont.

Remélem jól értelmeztem.

Tehát hogy a régi középszintem többet érjen

: első évben írok egy új középszintűt ami több mint 77%

a köv. évben emeltet írok ami több mint 46 %



vagy: első évben írok egy 77% fölötti emelt szintet.

hm elgondolkodtató

2015. júl. 7. 13:01
 3/10 anonim ***** válasza:

"Megírom 46%-ra az emelt szintet. Kapok 50 pontot és a régi 77% pont.

Remélem jól értelmeztem."


Nem! 46+50 = 96 pont. Vagy az emeltet, vagy a régi közepet számítják, de a 2 eredményt nem keverik.

2015. júl. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A pontokat két felvételi tárgy érettségi eredményéből számítják. Eddig tiszta sor. Csak éppenséggel EGY darab érettségi eredményt számítanak tárgyanként. Ha van a 77%-os közeped, és a 45%-os emelted, akkor előbbi 77 (vagy duplázással 154), utóbbi 45+50=95 (duplázással 90+50=140) pontot ér. Ezek közül pedig azt számolják be, amelyik nagyobb. Ha a középszintű érettségidet számítják, akkor NEM kapod meg az emelt +50 pontját.


Emelt szintű érettségi pedig (a +50 ponttól eltekintve) ugyanúgy van pontozva, mint a közép, 1% = 1 pont (vagy 2, duplázással)

2015. júl. 8. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Emelt szintű érettségi pedig (a +50 ponttól eltekintve) ugyanúgy van pontozva, mint a közép, 1% = 1 pont (vagy 2, duplázással)


Igen világos,csak nem igazán fair, hogy csak közepet ill. csak emeltet írhat az ember.

Mert gondolom és tudom is, hogy az emelt jóval nehezebb.

A fent említett példában tehát hiába tanulom szét magam, megírom az emeltet sikerrel,(46%) jó jön a pluszpont, de kb semmi haszna nem volt, mert azzal a befektetett energiával valszeg(ha lenne rá lehetőség) 77% nál többre hoznám az új középszintűt. Így meg hiába emelteztem csak az 50 többletpontot kaptam meg.


Ill ha az emeltet megírom 77% fölött akkor Háváj miami van. Na ez itt a bibi, hogy ez nem biztos h menne.



A másik meg nyelv lenne, de ott az írták hogy inkább emelt érettségi előbb mint középfok

2015. júl. 8. 20:31
 6/10 A kérdező kommentje:

Ha a középszintű érettségidet számítják, akkor NEM kapod meg az emelt +50 pontját.


E mondat mellett pedig elsiklottam.

Tehát tárgyanként a max 250pontot csak emelt 100%-al lehet hozni pont.

2015. júl. 8. 20:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy tárgyanként 250 max pont. Ha duplázással számolsz, akkor is 200 pontot ér egy tárgy. Az emelt +50 pont a többletpontokhoz megy, amiből 100 a maximum, és sok más módon is össze lehet hozni.


És nem, nem fair, hogy az emeltet nem számítják másként. Eleve azért jár a +50 pont, mert emelt szintű. És igen, a 46%-os emelt, kontra 77%-os közép tényleg azt mutatja, hogy az emelt "nem éri meg". Csakhogy az emelt szintet azoknak találták ki, akik középből szinte tökéletes eredménnyel tudnak teljesíteni (stabil 90% fölötti), és azok az emeltet is le tudják 80% fölé hozni. Akkor pedig már nagyon is megéri :D

2015. júl. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy nem unfair, bocsi :)
2015. júl. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jó értek mindent. kösz a választ
2015. júl. 8. 21:14
 10/10 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsga plusz 26 vagy 40 pontja független az emelt 50 pontjától, tehát nyelvvizsga ÉS emelt töri!
2015. júl. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!