Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak hatékonyan,...

Hogyan tanuljak hatékonyan, mikor ennyire elszoktam tőle?

Figyelt kérdés

12.-es vagyok. Általános iskolában jó tanuló voltam, középiskola elején sajnos olyan társaságba keveredtem, akikkel sokat lógtam, linkeskedtem a tanulást. Szégyenlem, de már nem tudom visszacsinálni. Olyan tantárgyak mennek, amiket szeretek (irodalom, nyelvtan, történelem)... A többi tanulásával ott van a gond, hogy egyáltalán, attól elszoktam, hogy leüljek délután a lecke, tananyag mellé és megtanuljam. Pedig akkor menne. Itt a nyakamon az érettségi, bele kell húznom, nagyon belek kell húznom németből, matekból, földrajzból. Hogyan vegyem minden délután magam rá a több órás tanulásra?


Köszönöm!


L/18


2010. márc. 5. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen helyzetben voltam, mint te, nehezen szántam rá magam. Még most pont időben vagy, hogy írásbelire nagyjából át tudod nézni az anyagot, úgy, hogy egy napra mondjuk csak fél órát szánj. Én az utolsó pillanatokban kezdtem el tanulni, és napi 10 órákat döglöttem az utolsó napokban. Ezt ne várd meg, szánd rá magad, napi 30-45 perc, még nem világ:)
2010. márc. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Remélem, tényleg lesz még írásbeleiig annyi időm.
2010. márc. 5. 22:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a probléma az hogy elszoktál, akkor szoktasd vissza magad (ez nehezebb mint elszokni). Pl a köv. 2 napon 30 percet tanulsz, azutáni 3 napon 1 órát közben egy 5 perces szünettel, aztán 2 órát szintén szünetekkel.. és így tovább.

A szünetek fontosak mert ha kezd elkalandozni a figyelem akkor egy kicsit pl lehet tornázni meg másra figyelni pár percig és utána hatékonyabban lehet a tanulásra koncentrálni..

Van egy cikk erről a due tallózóban, ha gondolod idézhetek..

2010. márc. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szeretem az ilyen régi kérdéseket. Lassan 30 lesz a kedves kérdező. :D
2021. dec. 19. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!