Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fontos elmenni az egyetemi...

Fontos elmenni az egyetemi gólyatáborba?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdem az egyetemet. Sosem voltam bulizós ember, nem is igazán szoktam inni sem. Okozhat gondot ha nem megyek el gólyatáborba? Szoktak ott olyan információt megosztani, ami a tanulmányaimmal kapcsolatos lehet? Köszönöm a segítséget.

2015. júl. 26. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Én nem voltam ott a sajátomon, sőt, a szakesteken sem. De nem bántam meg, mert ugyanaz a tizenhat éveseknek való, színvonaltalan piálás és gyökérkedés ment ami már gimi végén is ciki volt, és amit pár évtizede egy egyetemen sem tűrtek volna meg. El is végeztem egyébként, sokukkal ellentétben.
2015. júl. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Nos szerintem téged is megnyugtatna, ha beszélhetnél olyan felsőbb évesekkel akik már végeztek és tudnának esetleg tippeket adni, mire kell figyelni. De ami az igazán pozitív az egészben, hogy megismersz felületesen 20-30 embert, meg még esetleg közelebbről 4-5-öt és akkor nem egyedül leszel az egyetemen. Jó dolog ám, ha valakivel tudsz szünetekben dumálgatni, van kivel elmenni ebédelni meg van kitől jegyzeteket kérned.


A saját és mások tapasztalataiból kiindulva el tudom mondani, hogy gólyatáboron sosincs kötelező itatás meg semmilyen megalázó feladat, sőt nálunk kb minden feladat közben elmondták 5x, hogy semmit sem kötelező megcsinálni, ha nem akarod, akkor kihagyod, de érdekes módon mindenki megcsinálta őket és a nagy részüket élveztük is, pedig a társaság fele-harmada egyáltalán nem bulizós típus volt.


Szerintem mindenképp menjél el, hasznos, de nyilván ahogy az első is írta, hosszú távon nem számít, diplomázhatsz nélküle is, az elején jelent egy kis könnyebbséget, hogy ismersz embereket.

2015. júl. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem fontos. Én se voltam, és semmi hátrányom nem származott belőle.
2015. júl. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Én sem voltam. Néhány barátom elment. Első éjszaka után jöttek haza. Nem voltak bulizósak ők sem. Semmit sem vesztesz, semmi olyan információt nem kapsz, amit nem tudhatsz meg Facebookról, másoktól, myprofessor.com-ról
2015. júl. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat! Szerencsémre nem egyedül megyek oda, lesznek már ott ismerőseim.
2015. júl. 26. 15:43
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom amúgy, hogy akik nem voltak, azoknak honnan vannak a negatív tapasztalataik. Ha olyan lenne minden egyetemista rendezvény meg kollégium, mint a viccekben meg a netes baromságokban, akkor megérteném, de nem olyanok...
2015. júl. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
na azért azt a semmit se kötelező megcsinálni dumát hagyjuk már,ha nem akarsz részt venni a feladatokban akkor kiutálnak a faszba
2015. júl. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem meg ne hagyjuk, az én gólyatáborom is ilyen volt. Semmit nem KELLETT csinálni, nem utált meg senki ha nem, a cikisebbeket a bevállalósak megcsinálták, voltak viszont viccesek és közösségformálók, amikben mindenki benne volt. Nálunk a szak fele megjelent, ebből egy ember ment csak haza, vagy akik hivatalosak voltak egy másik helyre és csak úgy beugrottak mondjuk 1 napra, de ea többség ott volt, és jól érezte magát. Aki nem megy el, annak is lesznek barátai, de nyilván nagy könnyebbség ha elmész és ismerkedsz. Én meglepődtem mert nagyon sokan voltak akik egyáltalán nem bulizósok, és csak azért jöttek hogy megismerjenek sokakat. Én a mai napig azokkal vagyok jóban akiket ott megismertem, de azok közt is vannak emberek akikkel többször beszéltem, akik nem voltak ott. Szakestekre én sem járok, de vannak akik megtalálják azt ami abban szerethető és mindenhol ott vannak.

Tanulmányi infókra ott vannak az orientációs napok aug végén vagy szept elején, nálunk több infó keringett a fb csoportban mint összesen akárhol máshol.

Ha vannak ismerőseid, szerintem menj el, de ha nem lennének akkor is azt mondanám hogy menj el :)

2015. júl. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!