Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felnôtt korban nagyon késô...

Felnôtt korban nagyon késô zongorázni tanulni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 16 éves vagyok és nem hizsem, hogy addig eltudnék kezdeni zonográzni tanulni, amíg el nem költözöm. A szüleim hülyeségnek találják és szerintük már ígyis-úgyis rohadt nehéz. Anyukám pedig azt vágja a fejemhez mikor felmerül ez a téma, hogy rohadt nehéz és nekem úgyse sikerülne. Imádom a zongora hangját, egésznap elhallgatnám. Nagyon szeretnék zongorázni tudni, túl késô lenne elkezdenem?

2015. aug. 4. 00:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%

Nem késő, csak az a korlátja van, hogy nem leszel zongoraművész.

Semmivel sem nehezebb, mint bármi mást tanulni.

2015. aug. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Nehezebb lesz, de nem lehetetlen. Amúgy szerintem kezd az alapoknál, szolfézs stb. Ha nincs alapod akkor tényleg nagyon nehéz lesz. Szüleid azért "marha jó fejek", hogy ennyire támogatnak.
2015. aug. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Eléggé
2015. aug. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

2: Dehogy nehezebb!

A zenei elemi első felét általánosban végeztem, a második felét felnőttként. Semmivel se volt nehezebb. Az első órán (mikor visszamentem, felnőttként) még azt is kérdezte a tanárom, mikor meghallgatott játszani, hogy nem akarok-e a Zeneművészeti Főiskolára felvételizni, mert akkor úgy készít fel.

2015. aug. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Soha nem késő.

Egyik haverom 30 éves korában kezdett el orgonálni, most 45 éves, és baromi jól megy neki.

Meg ismerek egy zongoratanárt, aki gimis évei végén kezdett el érdeklődni a zongorázás iránt.

Nincs olyan, hogy valaminek a megtanulásához túl idős lennél. Tizenévesen meg pláne nem.

2015. aug. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

Hát ezt legjobb gyerekként elkezdeni. Én 5évesen kezdtem el tanulni szintetizátoron.

Nem nehéz megtanulni játszani rajta, bár attól is függ milyen szinten szeretnél.

Én is azt ajánlom, hogy kezd az alapokkal. Íratkozz be egy zeneiskolába.

Hidd el, nem késő elkezdeni, ahová én jártam, volt egy 50körüli csaj, és ő is zongorán tanult. Szóval, sok szerencsét. Egyébként a szüleidnek nincs igaza..


15/f

2015. aug. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Nem késő. Simán lehetsz zenész, akár 30 felett kezdve is, de nem valószínű, hogy koncert pódiumon adsz elő komolyzenei darabokat.

A könnyűzenében van esélyed. Ott sokan tudás nélkül is érvényesülnek :(

Persze, tanulj, nem azért írom, csak mi a mérce, amit el akarsz érni?

VOlt zenetanárom 18 évesen kezdett zenélni, és 29 évesen vették fel a Zeneművészetire.

2015. aug. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
76%
Nem késő, csak ne akarj zenei pályára menni, mert arról sajnos már rég lekéstél. Az is hátránnyal indul már, aki 12-13 évesen kezdi, annak is hátránya van. Zenészként írom ezt, nem laikusként.
2015. aug. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
40%
A hátrányt kétszer is leírtam, bocsánat, még reggel van.
2015. aug. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Egyáltalán nem nehezebb. Ez csak egy idiótaság, amit valami elmebeteg talált ki.
2015. aug. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!