Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 évesen van értelme elkezden...

16 évesen van értelme elkezdeni zongorázni? Hogy győzzem meg Apukám?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, de mindig is vonzott a zongorázás. Annyira elkápráztat! Szeretnék eljárni zongoraórákra, de már elég "idős" vagyok hozzá nem? Ezt kiskorban kezdik úgy tudom. Nincs lehetőségem itthoni gyakorlásra ez is egy gond.. Ha nincs zongorám itthon hol gyakoroljak órák után?
2013. jún. 17. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Van értelme elkezdeni. Profi nem leszel már, de műkedvelő zongorista lehetsz. Az emberek többsége egyébként az :)

Az otthon viszont elengedhetetlen. Vegyetek egy zongorát vagy pianínót, de akár egy elektromos kalapácsmechanikás hangszer is megteszi.

2013. jún. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Soha nem késő elkezdeni. Osztálytársam 18 évesen tanult meg fuvolázni. :)

Szerintem ha vonz a zongorázás és a zene, ne hagyd elveszni.

A zongora más kategória...ott nem tudom, hogy van. Szerintem órák után vagy amikor nincs óra a teremben használhatnád a zongorát. Én fuvoláztam és gitároztam... ugye itt volt hangszer kölcsönzés és a tandíjba benne volt, de zongoránál nem tudom, hogy megy ez. Biztos megoldható és az is tuti, hogy gyakorolhatsz. Érdeklődj utána zenesuliba.

Szerintem nem kell győzködni apukádat. A szüleidnek örülni kéne annak, hogy 16 évesen a zongorázást választod és nem a discoban az oboázást. :D :D :D

2013. jún. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne értelme? Persze Mozart valószínűleg már nem leszel, de a magad szórakoztatására (ha az anyagiak engedik) simán ellehet kezdeni. Én 20 évesen akarok belevágni, és nem hinném hogy annyira le lennék maradva.
2013. jún. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Perszehogy ven :) Az első jól írja. Én pl 18 évesen kezdtem el gitározni, azóta eotelt 13 év, azóta is csinálom. Sohasem késő.
2013. jún. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van, akár 36 évesen is. Egy könyvben olvastam sok más okosság mellett a következő párbeszédet (ha jól emlékszem):

"Tudja maga, hogy hány éves leszek, mire megtanulok zongorázni?"

"Igen. Pontosan annyi, mintha nem tanul meg."


Én gitározni szeretnék megtanulni. Nem nagyon erős ez a vágy, de még sor kerülhet rá. Jelenleg 37 éves vagyok. A zeneiskolát 7 évesen kezdtem, s el is végeztem a zongora szakot :) Pianínó volt otthon, így volt logikus :) Szerintem nehéz zongora, pianínó vagy digitális zongora nélkül, ha komolyan gondolod, érdemes lenne venni egyet. Valószínűleg az nem zongora lesz, drága és sok helyet foglal. Egy szinti nem igazán jó, ha nem kalapácsmechanikás, bár a hangerőt figyelmen kívül hagyva azért használható az is.

2013. jún. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne? Általában akik "zongorázni tanulnak" pl. 3 évesen azt nem ők döntik el, így lehet, hogy szívből gyűlölnek minden órát. És profi is lehetsz, ha nagyon jó érzéked van hozzá.

Most ha valaki 5 évesen kezdi, de tök botfülű, meg amúgy is béna felismerni egy akkordot is, akkor NEM lesz profi. Csak ha korábban kezd valaki valamit akkor nagyobb rá az esélye hogy az adott területen sikeres legyen. De ez NEM egy törvény!!!!!!!!

2013. jún. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondolkozz! Kezd el meg a heten...


Engem kiskoromban tiltottak a boxtol. Erre 26 evesen kezdtem el boxolni. Es ma is megyek edzesre... :)


39F

2013. jún. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
66 évesen sem késő elkezdeni, nem 16 évesen. :) vágj bele! :)
2013. jún. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

CSINÁÁÁÁÁLD!:D a leirtak alapján nagyon érdekel....

engem is nagyon érdekelt a balett 13évesen..de azt mondták h már kinöttem meg stb nem éri meg tanulni meg mit tudom én....

ma már 16éves vagyok számtalan sok fellépéssel és versennyel a hátam mögött...

és nem volt könnyű tanárt találni aki elválal egy "nagy lovat" akinek még a spárga se ment..xddd

mind1..a lényeg az h ha nagyon akarod semmi sem akadály.:) és nem muszáj a profizmusra törekedni csak kezd el mint egy hobbit és.....a többi rajtad mulik.:)

2013. jún. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zjoker válasza:
100%
Soha nem késő elkezdeni! És akár még profi is lehetsz csak ahhoz nagyon sokat kell gyakorolni!
2014. márc. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!