Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem tudok dönteni,...

Egyszerűen nem tudok dönteni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek.

A 6 (ha a magyart ketté vesszük) érettségi tárgyból ötös vagyok végig, egyedül az irodalom lett 4-es (pedig a tanárom szerint érzékem van hozzá, de ezt hagyjuk, nem felvágásból írtam).


Túl sok minden érdekel...


Érdekel a mérnöki pálya (főleg mérnökinformatikus/villamosmérnök), emellett még: kutató (fizika/matek területen; mindkettőt imádom), pszichológia (úgy hallottam, nagy a túlképzés sajnos..), jogász (ezen belül még nem teljesen döntöttem, de a jogi dolgok érdekelnek), közgazdaság (az üzleti/gazdasági dolgok), szociológia.


Szerintetek hogyan döntsek?

Annyira el voltam keseredve, hogy leírtam 6 db kis cetlire ezeket, majd folyamatosan 1-et kiejtettem, és gondoltam, akkor az lesz, de ez olyan abszurd és bullshit, hogy erre nem alapozhatok...


2015. aug. 24. 13:23
 1/3 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy a pénz csak másodlagos, a fő cél nálam az, hogy LEGYEN célom, azaz legyen egy olyan szak/szakma/munka amit motivációval csinálhatok, amit szeretek. Nem szeretnék egy irodában ülni egész nap, élettelen, depressziós ember lenni...
2015. aug. 24. 13:25
 2/3 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva akkor ne tegyél semmit.

Én a magam részéről nagyon károsnak tartom azt a gyakorlatot, hogy a gimnáziumból kilépőknek még a végzés előtt fél évvel egy életre szóló döntést kell meghozniuk. A tanulás mellett nem feltétlenül jut idő ilyeneken gondolkozni, nagy a hajrá, és nem mindig a racionális döntés születik meg, meg hát az élettapasztalat sem sok akkor még.

A baj az, hogy nem sokan engedhetik meg maguknak, hogy egy évet kihagyjanak, mert a magyar családok anyagi helyzete, hát hogy is mondjam, nem túl fényes. Munkát találni meg elég nehéz egy szál érettségivel.

Mindenesetre ha van rá lehetőséged, nyugodtan hagyj ki egy évet, nem szalad el sehova az egyetem. Én lehet, hogy örülnék, ha ezt megtettem volna, mert 1998 és 2014 között folyamatosan iskolába jártam, és nem is igazán érzem, hogy a megfelelő szakot végeztem el.

2015. aug. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy évet semmiképp ne pazarolj semmittevésre, teljesen visszafejlődsz és a lelkesedésed is abbamarad. Ha mégis 1 évet kihagynál, tedd hasznossá magad: Tanulj nyelvet, habár ez biztos jól megy, mert 5-ös vagy. Tanulj szakmát. Ha pl. villamosmérnökire/mérnökinfóra akarsz menni, akkor tanulj programozást, akár önállóan, mert az szórótárgy. De hasznos lehet pl. elektrotechnikusi elvégzése is (ez két éves úgy tudom).

Fizikus/Matematikus esetén értsd jól a matematikát. Remélem az integrálás már megy, habár ez jól jön az előzőekhez is, villanykaron is elég durva matek van. A többihez amit írtál, nem tudok tanáccsal szolgállni.


Még annyit, hogy azt neked kell tudnod hogy reál, vagy humán beállítottságú vagy. Ezt jó lenne mielőbb tisztázni, hisz pl. a szomszéd Józska bácsi is mondhatja, hogy őt mennyire érdekli pl. az atomfizika, mert minden nap írnak valami tudományosnak tűnő (de valójában reklámjellegű, pongyola) érdekes cikket a hadronütköztetésről (de bármi mást mondhatnék), meg lassan már mindenki kidekorálja a nappaliját az E=mc^2-el, de ha valakit megkérdeznél az utcán hogy mi az a hadron, aligha adna jó választ, persze ez nem meglepő, hisz lehet hogy az újságíró sem tudja hogy mi az, nem is magyarázta meg (persze hogy nem, hiszen halvány fogalma nincs róla, nem is lesz soha...). Azt pedig, hogy milyen bonyolult a matematikai apparátus, nem is tudják elképzelni, mondjuk egy ált. relativitáselméletnél, mert hogy az kőkeményen ott van az ütköztetőnél is...


Na mind1, szóval összefoglalva ha valóban érdekel, és az összefüggéseket akarod látni, logikusan gondolkodni, akkor válassz reált, akár fizikust, ha már erről kezdtem el beszélni.


Ha inkább az a tipus vagy, aki elfogadja a fv.táblázatban lévő képleteket, akiben sosem merült fel hogy azok miből is származnak és miért igazak, ill. inkább bemagolni szeretsz dolgokat, akkor válassz vmi. humán szakot.


Remélem segítettem.

2015. aug. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!