Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idén érettségizek, mikor...

Idén érettségizek, mikor kezdjek el járni matektanárhoz (emelt)?

Figyelt kérdés

Emelt matematika érettségit szeretnék tenni.


Faktra nem járok, de külön tanárhoz szeretnék menni. Szerintetek mikor keressek fel egyet?


Rólam: 9.-ben 5ös, 10.-ben 4es, 11.-ben 5ös voltam matematikából, igazából sosem jelentett nagy kihívást, szeretem is. (Nem nagyzolásból, csak akarom, hogy tudjátok, nem vagyok szamár matekból.)



2015. szept. 7. 15:41
 1/2 A kérdező kommentje:
+ Még az lenne a kérdésem: egyedül fel lehet készülni rá, ha van az embernek akaratereje, de pénze nem nagyon?
2015. szept. 7. 15:42
 2/2 Brain Storming ***** válasza:

Ha átfutod a studium generale eddigi emelt szintű érettségi feladatsorait, akkor megtudod, hogy milyen feladattípusok jelenthetnek nehézséget. Sajnos ma az oktatás a középszintűre alapoz, de sokaknál még az is felfoghatatlan feladatokat tartalmaz. Ha 11-ben jó voltál matekból (5-ös), akkor különösebb problémát nem okozhat a középszintű érettségi, mivel 12.-ben már csak a logika, a tárgeometria és a sorozatok ami fő anyag, de pl. a középszintűn kifejezett logikai összefüggéseket tartalmazó feladat pl. nincs, térgeometriából alapfeladatok (vagy ami 11.-es ismeretekkel is megoldható), a sorozatokból sincsenek olyan brutál nehéz feladatok, amiket néhány eszement tanár ad az órákon meg a témazárókban.

DE - mindezekre lehet számítani az emelt szintűn! Nagyjából olyan a viszony a középszintű és az emeltszintű között, mint a nyelvi érettségikben.


De nézd meg a saját szemeddel: [link]

2015. szept. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!