Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Új szak? Érdemes elkezdeni?

Új szak? Érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés

Érdekes helyzet állt elő az életemben. Így végzős műszaki hallgatóként rájöttem arra, hogy nagyon érdekel az orvosi, és szívesen tanulnám, csinálnám. Nyilván nem hagyom abba a jelenlegit, már a finish-ben vagyok. :) Csupán érdekelne, szerintetek butaság elkezdeni egy homlokegyenest más szakot? Bár ami ellene szól egyértelműen az az hogy elfogytak az államilag támogatott féléveim. Nem lenne már 12 ami fedezné. Viszont én úgy érzem hogyha nem kezdem el ezt, akkor nagyon megbánnám...Az még az érdekes hogy a felvételikor fel sem merült az orvosi..És most meg annyira akarom.. Sokat olvasgatok a témában is és így egyre jobban érdekel. Szívesen csinálnám, nagyon szeretnék embereken segíteni.


Ti hogy látjátok? Érdemes lenne valahogy megpróbálnom? (Tudom, a pénz a fő akadálya ennek..nincs fölös 12 millióm.. Viszont a pénztől most tekintsünk el:))


2015. okt. 18. 23:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Őszintén, én a helyedben inkább keresnék egy olyan EÜ-s OKJt, ami érdekel és/vagy megpróbálnék valamilyen orvosdiagnosztikai vonalon elindulni a műszakival, mert ugye folyamatos fejlesztésekre van szükség ott is, de szerintem nem érdemes elkezdeni.

Még ha el is tekintek a pénztől, 6 + minimum 2 év még a szakosodás, de ha olyan szakterületre akarsz menni, akkor már 12 év, plusz ha véletlen közbejön egy csúzsás vagy 30 éves korod előtt vállalnál gyereket... Mivel úgy veszem ki, hogy már nincs 1 db féléved sem a 10ből, így minimum 23 éves vagy, és akkor még 8-12 év... Hát te tudod, meg igazából hogy hogyan élnél meg 30 éves korodig, még ha tandíjad sincs.

Én azt mondom, hogy gondolkodj alternatívákban, pláne ha egy piacképes diplomát kapsz mindjárt kézbe.

2015. okt. 19. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nem
2015. okt. 19. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!