Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a fakultáción...

Igaz, hogy a fakultáción szerzett jegy beletartozik a rendes jegyekbe?

Figyelt kérdés

Én magyar-töri faktos vagyok most. A siman magyarból és töriből jól állok, eddig csak 5-seim vannak e tantárgyakból, de e két tantárgy fakultációjából nem vagyok olyan fényes (általában 2, 3, max. 4-est kapok belőlük).

Ám pont ma valaki mondta, hogy úgy tanuljunk, hogy a faktos tantárgy jegyeit beleszámítják a rendes tantárgyba és ezekből jön ki az évvégi jegy.

Ez tényleg igaz, hogyha a sima tárgyból csak 5-öst szerzek, míg a faktból csak 3-ast, akkor csupán 4-es lehetek az évvégén?

Máshol meg azt hallottam, hogy ugyan nincsenek összevonva e jegyek, de a felvételinél majd a faktos jegyeket kell majd beírni a jegyek résznél (pl míg matekból nem vagyok faktos, akkor a sima órait, de mondjuk töriből már a faktos évvégi jegyet számítják bele).

Most akkor mi az igazság???

Én örülnék neki, ha ezekből egyik se lenne, hanem a normál jegyeket számítanák bele, mert a fakultációkból sokkal nehezebb jobb jegyeket szerezni mint a sima tárgyakból és nem akarom h netán ezen múljon majd a jövőm! :/



2015. okt. 21. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Dehogy kell a faktos jegyet beírni, ilyen rémhírt csak a faktos tanár terjeszthet. Hogy a két jegyből együtt jön-e ki a bizonyítványjegy, vagy mind a kettőt beírják, esetleg a faktot nem is számítják, ez helyi döntés, az igazgatóhelyettest kérdezd meg.
2015. okt. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk a faktos jegyeket és az alapórás jegyeket együtt nézték és abból kaptunk évvégi jegyet
2015. okt. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez melyik gimiben volt?
2015. okt. 21. 20:04
 4/4 anonim ***** válasza:
A faktos jegyeket nálunk ugyan úgy beírják a naplóba. Bár faktos órán nagyon ritkán szerzünk jegyet pl matekból 10 óránként. Akkor számít a felvételibe a faktos jegy ha nincs mellette sima órád. Pl: Földrajzot letudtad 9., 10.-ben és eljársz faktra akkor az ott szerzett jegyeid lesz az utolsó két évi jegyed.
2015. okt. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!