Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minek érdemes tanulni, ha...

Minek érdemes tanulni, ha később külföldön szeretnék dolgozni (Anglia, Amerika)? Akik kint élnek milyen végzettséggel költöztek ki és most mit dolgoznak?

Figyelt kérdés
2015. okt. 27. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Ország szerint választasz hivatást? És azt fogod csinálni ötven évig, mert odakint van vele munka? És ha az élet költözést hoz, akkor mi lesz? Szerintem azt gondold végig, hogy mit csinálsz szívesen, és aztán keress hozzá helyet, ahol anyagilag is megéri csinálni. Szerintem nem lehet boldog az, aki nem találja meg azt a területet, amit nem munkaként végez, hanem élvezetből. Így nem kell szenvedésnek lennie az egész életnek és nyögve felkelni minden reggel.
2015. okt. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy fogalmam sincs, hogy mivel szeretnék foglalkozni. Továbbtanulás előtt állok és el kellene döntenem, de nem tudom, hogy mi lenne a megfelelő számomra. Úgy általánosságba véve jó tanuló vagyok, egy tantárggyal sincsen nagyobb, komolyabb problémám, jó jegyeim vannak, viszont semmi sem érdekel különösebben.
2015. okt. 27. 12:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Személyiségelemzést végeztél már?

Az önismeret szerintem nagyon fontos dolog.

Az eredményeid is jól mutatják, hogy bármely területen jól meg fogod tudni állni a helyed, és ha valaki jó abban, amit csinál, akkor megtalálja a módját, hogy az megérje anyagilag is. A jó szakember mindig kelendő. Akkor is, ha túlképzés van, mert ha elég jó vagy, el fogod tudni adni magad, akármikor.

Ajánlom ezt az oldalt: [link]


Min. a 72 kérdésest érdemes megcsinálni, lazán, nem túlgondolkodva. Aztán ad karrier és magánéleti tanácsokat is, betűkódok szerint.

2015. okt. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már csináltam több ilyen tesztet, például az általad belinkeltet is, de a felvi.hu oldalán is találni hasonlókat. Igazából nem jutottam velük előrébb...
2015. okt. 27. 13:45
 5/5 anonim válasza:
100%

Legrosszabb esetben végezz el valami általános szakmát, ami több helyre jó.

Pl közgazdász, pénzügy, informatika.

Mindeképpen dolgozz minden nyáron, hogy kezdőként is legyen máris munkatapasztalatod.

És nyelvtudás mindenek előtt. 2-3-4 nyelv is lehetőleg, legalább középszinten (nem a nyelvvizsga számít, pl angol nyelvterületen nem fognak kérni tőled angol nyelvvizsga papírt, hanem egyszerűen angolul indítanak és kész)


Ha ezek megvannak, akkor már van egy kis esélyed. De ehhez még kell eszméletlen nagy kitartás, alázat, alkalmazkodás, rugalmasság és egy kis szerencse is.

2015. okt. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!