Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gépészmérnöknek tanulnék jó...

Gépészmérnöknek tanulnék jó ötlet az én koromban?

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem rajzolni, vagyis inkább tervezni. Szakmai rajz órán amit az asztalossághoz tanultam én voltam a legjobb az osztályban.


Nem tudom sokat a gépészmérnökségről, de úgy tudom hogy a szakmai rajz, a gépek, alkatrészekkel van összefüggésben.


Nos én most 27 éves vagyok, úgy tervezem hogy 1 évig tökéletesítem az angolom, 2 év alatt leteszem az érettségit és utána megyek főiskolára/egyetemre.


Az érdekelne, hogy az én koromban érdemes lenne-e belevágni? Sokat gondolkoztam mit tanuljak és ennél kötöttem ki. Persze a kereset se másodlagos. Eleinte a programozáson gondolkoztam, de úgy érzem ez jobban érdekelne. Azonban a korom miatt félek kicsit, hogy hátrány lenne. Vagy itt a tudás számít nem a kor mint a programozásban vagy mint a szépségiparban?


Belefogjak?

Ha elvégzem lesz munkám vagy csak egy papírom amivel nem tudok mit kezdeni?


2015. nov. 14. 10:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ez inkább azon múlik mennyire vagy jó matematikából, fizikából. Dinamika órákon nem kell tudni rajzolni annál inkább ismerni az analízist.
2015. nov. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igyekezni fogok.

Kiskoromban is olyan munkát szerettem volna ahol vannak tervek, szerkezetek meg ilyesmik. :)


De az nem lesz gond, hogy 34-35 évesen állok neki ebben a munkában tevékenykedni? :O

2015. nov. 14. 11:41
 3/19 anonim ***** válasza:

hááát most matek...

Mennyi matek kell a gégészmérnökihez amit ott külön nem tantinak meg? Max egy maroknyi azonosság, hatványokról, logaritmusról meg ilyenek. Egyáltalán nem behozhatatlan hátrány. Nálunk volt gyógymatek is, amire én nem jártam, pedig nem voltam matekzseni, mégsem buktam ki.

Szorgalom.

2015. nov. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Akkor belevághatok nyugodtan?

Itt nem számít a kor, hogy mikor kezdem el?

Mert úgy tudom, hogy programozóknál ha elmúltál 30 akkor nem igazán akarnak felvenni sehová. Itt nincs ilyen dolog, hogy csak a fiatalok jöjjenek aki elmúlt 30 az meg ne próbálkozzon?

2015. nov. 14. 12:20
 5/19 anonim ***** válasza:

egyetem alatt - úgy harmadévben már vesznek fel nappalisokat gyakornoknak, ez sokat szokott dobni az elhelyezkedési esélyeken

a másik a tudományos diákkör

2015. nov. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Engem csak az érdekel illetve aggaszt, hogy úgy 34-35 évesen lennék pályakezdő. Tehát hogy ez nem nagy gond e. Mert a programozóknál az állítólag, legalábbis ezt olvastam:


[link]

2015. nov. 14. 12:45
 7/19 anonim ***** válasza:

hát ha akarod még idén le tudsz érettségizni

300 pontot nem nagy cucc összeszedni


persze azért munka lesz benne, de nem túl nagy

két ötös középszint azt annyi

ha most elkezded és tényleg nap, mint nap előveszed simán sikerülhet


habi tárgyakkal ne foglalkozz, töri magyar elég a kettes


én arra törekednék, hogy már szeptembertől ott legyek, aztán majdcsak lesz valami


nekünk 800/óráért van az egyetemen nyelvoktatás, ami elég jó árnak mondható

2015. nov. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Gondolom az angol, a fizika és a matek a fontos. :)

És amúgy itt milyen irányok vannak és melyikben érdemesebb gondolkozni?


Ha jól tudom akkor a filmben Tony Stark is valami ilyesmit tanult. Tehát itt is kütyükből kell nagy dolgokat létrehozni? Vagy miből áll a dolog? :D

2015. nov. 14. 13:30
 9/19 anonim ***** válasza:

anyagismeret, szerkezettan, differenciál-integrál számitás szarásig

erről szól az első két év


vannak még ilyenek, hogy infó meg kémia, közgáz, de nem nagyon mennek bele

olyan dolgok, amit egy műszaki értelmiséginek illik ismerni, hogyha a cégen belül találkozol egy másik szakemberrel ne nézz nagyon bután


szakosodásnál ami dominálni szokott az a CAD-CAM(forgácsolástechnológia főleg), géptervezés, és a járműtechnika


Tony Stark szerintem egy gépész-villamosmérnök-vegyész-mérnökinfós fizikus.

2015. nov. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Akkor ez a szakma nem annyira info központú. :)


Csak arról akartam megbizonyosodni, hogy ehhez a szakmához nem leszek e öreg 34-35 éves pályakezdőként. Mert a programozóknál már vénnek számítanék akit nem szívesen alkalmaznának. :O

2015. nov. 14. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!