Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Borzasztoan rettegek az...

Borzasztoan rettegek az erettsegitol. Mas is igy van?

Figyelt kérdés

Utolso evem, iden erettsegizek es nagyon felek..

Tanitoira szeretnek menni de nagyin felek hogy nem jon ossze.

2 minimum 80%-os erettsegit kell irnom. Ez mennyire nehez?

Magyarra es angolra gondoltam. 5-os vagyok ezekbol, de mikor irogatom az erettsegiket itthon akkor magyar szovegertesbol allandoan csak 30 pont jon ossze a 40-bol. Ez borzaszto...

Irtozatosan felek.. Ha nem vesznek fel, mehetek a sparba arufeltoltonek vagy gyari munkasnak. Nem akarom ezt.!

Sirni tudnek ugy felek.

Hogy allitsam le magam ? Vagy ez normalis?

Mennyire nehez 2 80% feletti erettsegit irni?

19/L


2016. jan. 17. 22:09
 1/8 anonim válasza:
39%
Diplomával a McDonald'sban jobb?
2016. jan. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem tanulás nélkül megvolt...a legrosszabb is 70% fölött sikerült.

Nem kell félni. Ha tudod használni a segédleteket (szöveggyűjtemény, függvénytábla, stb), és van némi fogalmad a 4-5 év anyagából, akkor lazán meglesz.

2016. jan. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
18%

Hadd áruljak el valamit: a legdurvább érettségi is kismiska egy zárthelyihez vagy szigorlathoz képest. Abból pedig kapsz bőven, ha felvesznek. Ha már most így pánikolsz, esélyed sem lesz a főiskolán vagy egyetemen.


Amúgy a tanítóképző sem kecsegtet sokkal komolyabb presztízzsel, mint az árufeltöltő, főleg hogy ez a kormány minden erejével az oktatás ellen küzd. Életpályamodell, hát persze...

2016. jan. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Morozov ***** válasza:
Nekem különösebb időráfordítás nélkül ötből négy tárgy 80% feletti lett. Még a tételeket sem dolgoztam ki. Az mondjuk tény, hogy az egyetemen már nekem is tanulnom kell... :D Szerintem ne aggódd túl a dolgot, mert az csak ront a helyzeteden. És a tanárképző nem rossz, ne hallgass azokra, akik lehúzzák. Ha jól választasz szakirányt, könnyen elhelyezkedhetsz vele.
2016. jan. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj leállítanod magad, mert nyárig még felemészt a sok idegeskedés, és nem tudsz majd annyira koncentrálni. (Meg addig sem olyan hatékony a tanulásod.)

Még majdnem egy fél éved van. Az rengeteg.

Készíts elvégezhető tervet: mikor melyik anyagrészt veszed át, és ragaszkodj hozzá! Legalább 1-1,5 hónapot hagyj a írásbeli előtt ismétlésre, tesztírásokra, meg arra, hogy a legkényesebb témakörökkel foglalkozz!

2016. jan. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Te jó ég! Nem sok önbizalmat neveltek beléd. Érettségitől így rettegni? Mi lesz ha komoly kihívás elé állít az élet?! Lehet h egy árufeltöltő százszor életképesebb. Szedd össze magad, mert így mindegy hogy sikerül az érettségi, nem leszel kiegyensúlyozott.
2016. jan. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én teljesen megértelek. Tavaly érettségiztem, hozzád hasonlóan én is nagyon izgulós voltam / vagyok... Ha nem féltem volna annyira, akkor valószínű, hogy nem tanultam volna annyit és nem hoztam volna ki magamból a maximumot, tehát egy bizonyos szintig ez a jellegű stressz még sikereket is eredményezhet, de nekem nagyon-nagyon tönkretette a mindennapjaimat. Januártól folyamatosan sírtam, hogy én márpedig nem fogok tudni úgysem felkészülni az érettségire, folyton lemaradva éreztem magamat, egyáltalán nem voltam biztos a tudásomban, pedig éjjel-nappal tanultam... A sok kínlódás ellenére jó érettségit sikerült csinálnom, fel is vettek a kívánt egyetemre - tanárira járok - de az érettséginél sokkal durvább dolgok folynak egy egyetemen.. Még a tanárképzőn is! :D Szóval tényleg ne görcsölj rá, ez lehet a legjobb éved a gimiben, ráadásul ez az utolsó, szóval szerintem élvezd ki ezt a gondtalanságot, amíg a szüleiddel lakhatsz és tényleg csak a tanulás miatt kell stresszelned. Így visszagondolva nagyon bánom, hogy megkeserítettem a saját életemet azzal, hogy végigizgultam azt a fél évet, amíg az éretségire készültem, csomó betegséget elkaptam, alig aludtam - és ugyanez csak fokozódik most az egyetemen... Gondolom most sem reálisak a félelmeim és lesz még ennél rosszabb is, hiszen mindig az a legnagyobb probléma vagy kihívás, amivel éppen meg kell küzdenünk, tehát nem akarom alábecsülni a problémádat egyes hozzászólókkal ellentétben, csak arra szeretnélek bíztatni, hogy egyszerűen csak próbálj meg lazítani! :) Nem lehet folyamatosan így élni...


A szövegértéseim magyarból nekem is pont így sikerültek, aztán az érettségin meg 40/39-et írtam. Ott az ember csak arra koncentrál, amit éppen csinál, nem mentem ki közben enni valamit, nem felejtettem el közben a szöveg felét, nem kopogott be az anyukám, hogy mondjon valamit, szóval a vizsgahelyzetben jobban tudsz majd te is teljesíteni. Ráadásul a tanárok is ott adnak pontot, ahol tudnak. Én magamat mindig szigorúan pontoztam, de ha a saját tanárod értékeli majd a teszted, őt a jóindulat fogja vezérelni. :) Erre persze nem lehet alapozni, de azért bízz magadban és a képességeidben. Ha "csak" 30 pontosra sikerülne, hát akkor is legyél nagyon büszke magadra, mert sokan még ennyire sem képesek, a szóbelivel meg úgyis szépíthetsz még.


Ha nem vesznek fel, akkor is lesz lehetőséged újraérettségizni, szóval nincs itt a világ vége! Koncentrálj a jelenre. :)


Kitartást.


19/L

2016. jan. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tanító szakra felvesznek a minimálpontszámmal is, ahhoz nem kell 2 80%-os érettségi. De ha a szövegértésed csak 75%, attól a többi résszel (szövegalkotás, szóbeli) még fel tudod hozni 80 fölé. Angolból meg aztán igazán könnyű a 80-at elérni.
2016. jan. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!