Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A legkisebb fiam kezd borzaszt...

A legkisebb fiam kezd borzasztóan szórakozott lenni, szerintetek van jogom aggódni?

Figyelt kérdés

Mindig stikkes volt, de most már ijesztőnek érzem ezt az egészet. Nagyon szórakozott, mindent elfelejt, rendszeresen itthon hagyja a cuccait (telefon, iskolatáska, kaja, pénz, mikor mit, az iskolában már kapott több figyelmeztetést is emiatt, de nem volt hatásuk), ha megbeszélünk valamit, 5 perc múlva már nem emlékszik rá, úgy kell emlékeztetni, stb. De már olyan szinten, hogy a múltkor „elfelejtett” bejönni a lépcsőházunkba, és 2 sarokkal arrébb jött rá, hogy már rég elhagyta. Vagy volt olyan is, hogy felhívott minket telefonon, hogy nem tudja kinyitni az ajtót, mint kiderült, rossz kulccsal próbálta, azt az ajtót, amit korábban kb. tízezerszer kinyitott már! Néha keveri az emberek nevét, vagy eltűnik úgy itthonról a barátaival, hogy nem szól (pedig mehet akárhova, nem tiltjuk, csak szóljon!), ez különösen akkor rossz, ha a telefonját is itthon hagyja. Vagy pl. elindul hétvégén az iskolába, mert azt hiszi, hétköznap van. A BKV-n is megbüntették már többször, mert elfelejtette, hogy vége a hónapnak, most már inkább rábíztuk a testvérére, hogy ha vesz magának bérletet, akkor vegyen az öccsének is. Nem lehet megbízni semmivel, mert teljesen összekavarja, a múltkor pl. elküldtük a boltba, hogy vegyen kenyeret, tejet meg tejfölt, erre hozott tejet, tejfölt meg vajat, és fogalma sem volt, hogy a vaj honnan jött neki.

Millió egy veszekedésen túl vagyunk már emiatt, de nem segít semmit. Sőt, igazából úgy érzem, ahogy nő fel, egyre rosszabb, és már elértük azt a szintet, hogy ez az egész a normális életvitelben akadályozza, és aggódok miatta. De az anyja szerint eltúlzom, ő ilyen, és kész (meg az anyja szerint csak szerelmes, de hát már egy éve szerelmes, úgyhogy ez nem kifogás!). Más dolgokban is elég elvarázsolt típus, de azok nem akadályozzák legalább az életben.

Szerintetek jogosan aggódok? Mit tehetnék, hogy kicsit összeszedettebb legyen? Nem járkálhatunk mindig utána, hogy eltette-e a telefonját, bérletét, iskolacuccait, stb.

16 éves fiúról van szó.


2015. aug. 29. 15:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Orvosilag kell kivizsgáltatni,betegség tünete is lehet az ilyen mértékű szórakozottság. Az időseknél pontosan így kezdődik a demencia,szellemi leépülés.
2015. aug. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

ez nem szerelem, hanem lehetseges hogy orvosi eset.

nem artana elvinni dokihoz.

2015. aug. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is érdemes lenne orvoshoz vinni.
2015. aug. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
Ugyan ez vagyok, csak én iszok. Ő szerintem még gyerek. 16 évesen főleg. Nem használ kábitószert esetleg vagy nem keveredett rossz társaságba? Szívesen beszélgetek veled, nekem 19 éves a fiam, elkanászodott ló. Kérdezd meg tőle, hogy használd e tudatmódosítót, persze, nem biztos hogy elsőre bevallja, de legalább sejti, hogy rájöhettél. Egy dolgot jegyezz meg, a leírtak alapján, nem a te hibád.
2015. aug. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%

ADD, minimum ADD és súlyos. Vagy Alzheimer.

Drogozik esetleg?

Mindenképpen aggasztó.

2015. aug. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Én is hasonló problémával küzdök.

Ha valamit mondanak, hogy mit kel hozni a boltból, mire odaérek a boltba addigra már a felét elfelejtem. Vagy például megkér valaki az iskolába hogy menjek el az x tanárhoz és vigyek el neki valamit, mire odaérek addigra elfeljtem a tanár nevét. Vagy amikor valaki bemutatkozik, akkor 5 perc mulva már nem emlékszem a nevére. 16/f vagyok.

Megkérdezhetem, hogy a fiának ki hat-e ez a tanulmányára?

2015. aug. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

99%-ban biztos vagyok benne, hogy nem drogozik. Elég nyitott szellemben neveljük őket, a középső fiunk elmondta, amikor kipróbálta a füves cigit, nem csináltunk belőle nagy felhajtást. Elmondhatná ő is, ha úgy lenne.


Alkoholt isznak néha, de nem többet, mint bármelyik másik 16 éves. Talán egy kicsit kevesebbet is, tudtommal ő a tömény italokat nem is szereti, max. bor, sör.


Magára a tanulásra szerintem nem hat ki (vagy legalább is nem látványosan), de a tanulmányi eredeményekre igen, elfelejti, ha dolgozatot írnak, vagy valamiből fel kell készülni.

2015. aug. 29. 15:39
 8/17 anonim ***** válasza:
58%

Tanulmányi eredményei jók? Szociális kapcsolatok? Vannak hobbijai, témák, amikbe belefeledkezik, esetleg valamilyen alkotó tevékenység (zene, fénykép/film, írás, rajz stb.)? Vannak céljai, jövőbeni elképzelései?


Nagyokat mosolyogtam, mikor olvastam, ennek kb. a 80%-a jellemző szinte bármelyik 16 éves srácra, pláne, ha még szerelmes is. A boltos történet nálunk rendszeres, 24 éves srácnál is, a lelépés szó nélkül, a bérlet lejárata...Tele van a feje minden mással, szerintem ebben semmi kóros nincs, pláne, ha amúgy is elvarázsolt gyerek.

Ha gondoljátok, vigyétek el nevelési tanácsadóba, megcsinálják a teszteket (memória, koncentráció, MAWI), aztán kiderül, van-e teendő. Addig bevásárlólista írásban, reggel rákérdezni, minden nála van-e (felsorolással!), rászorítani, hogy írja be a telefonjába a sulis fontos dolgokat és rendszeresen ellenőrizni. A bérletet is be lehet íratni a telefon naptárjába, riasztással. idővel javulni fog, addig meg "akinek nincs esze, legyen notesze" alapon kell működtetni a fiatalembert.:-)

2015. aug. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
7%
Nem drogozik véletlenül?
2015. aug. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

Húú, szerintem nem túlzod el. Már, ha így igaz, amit leírtál, akkor ez aggasztó.

Nem tudom, nem iszik és/vagy drogozik-e, mert sajnos annak ilyen tünetei szoktak lenni.

Azt sem tudom, mi a jobb: ha a fenti oka van, vagy ha más. :s Mivel a "más" itt akkor valószínűleg betegség lenne. :(

2015. aug. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!