Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a legjobb tanulási módszer,...

Mi a legjobb tanulási módszer, ami nektek már bevált?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok nem soká végzek, de még mindig úgy érzem, nem tudok rendesen tanulni, mármint ami a tanulási folyamatot jellemzi. Szeretnék sokkal hatékonyabban. Ti például hogy tanuljátok a magolós,hosszú szöveges részeket (definíciók, csoportosítás, stb)? Érettségire nem is tudom hogy tudtam megtanulni a magyart, meg a történelmet... Vagy egyszerűen kiestem volna a tanulásból az egyetem alatt? Meg főleg műszaki tárgyaink voltak amelyeknél csak ábrák, meg összefüggések voltak.


Szerintetek hogyan tudnék hatékonyabban tanulni, és összpontosítani? Illetve milyen tanulásio módszer vált be például nektek? (tudom hogy mindenkinek más, de azért kíváncsi lennék)


2016. márc. 1. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is nagyon kiestem a tanulasbol mióta egyetemen vagyok.

Ami nekem bevallt, az hogy egy papírra leirom a kulcsszavakat, onnantól sokkal jobban megy, ha olvasod tobbszor az anyagot osszetudod kötni ezeket logikusan. Egy huzamba maximum egy órát tanulok, aztán lazitok, elszivok egy cigit, eszek, kavezok egyet és folytatom. Ilyen 15-20 perc pihenoket mindig tartok, mert ha folyamat tanulni próbálok, akkor konkrétan bebandzsulok.

2016. márc. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha egy egész könyvet megadnak, akkor az egészet ki szoktam jegyzetelni, leginkább a megemlített fogalmakat, mert azok a legvalószínűbbek, hogy lesznek vizsgán. Akkor mondjuk egy 250 oldalas könyv lerövidül 40-50 oldalra, és a nagyját már átlátod, miután megcsináltad, hogy mi merre keresendő, ez segíti az emlékezést. Aztán ebből is lehet egy még rövidebb jegyzetet csinálni azokkal a fogalmakkal, amiket kevésbé jegyeztél meg, vagy fontosak lesznek.

A legjobb tanulás az, amiben van ismétlés és magad "szenvedtél" meg érte. Ez igaz gyakorlati dolgokra is, de arra is miközben magadnak kell megszűrni az információt.

2016. márc. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én mindent kijegyzetelek magamnak lapokra, minden egyenletet szépen végig leveztek, a lépéseket pedig megértem, megtanulom. Utána pedig magam reprodukálom az egész számolást másik lapokon.

Ennek az az eredménye, hogy egy átlagos félév után 600-800 oldalnyi jegyzet keletkezik.

2016. márc. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!