Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, tényleg ilyen...

Mit tegyek, tényleg ilyen béna vagyok?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok gépésznek tanulok,és egyszerűen a fizika nem megy.Réggebben a matek se ment ,de most már egész jó vagyok belőle,de a fizika sehogy nem megy.Gyenge 2-es vagyokbelőle,szinte minenkinek jobban megy.Ami a legjobban elszomorított,hogy most írtunk dolgozatot és mindenkinek jól sikerült kivéve nekem.A fizikatanár pedig,azt mondta hogy szerinte egy szöget se tudok beütni,és ez nagyon rosszul esett.Ráadásul megkérdztem hogy felelhetek-e javítás céljából,és nemet mondott.Szerinte a dolgozatot kellet volna jól megírni.

Ezek után nagyon rosszul éreztem magam,attól félek hogy mindenki hülyének fog tartani,volt 1-2 ember aki lehülyézett,pedig egyáltalán nem tartom magam annak csa a fizika nem megy



2016. márc. 5. 12:50
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és 16/F
2016. márc. 5. 12:51
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget, korrepetáljon valaki, gondold át, tanulsz-e eleget.
2016. márc. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%

Itt inkább a tanárnak kéne változtatni a modorán.

Félévkor meg kell adnia a javítási lehetőséget ha úgy állsz.

Ha így sérteget keresd fel az igazgatót.

Nem lehetséges hogy "kifogott" téged?

2016. márc. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Félévkor meg kell adnia a javítási lehetőséget ha úgy állsz."


- Nem "kell".

2016. márc. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem érted a fizikát minek tanulsz gépésznek? Egyébként próbálj meg rájönni, hogy mit nem értesz belőle konkrétan. Melyik részekkel van a legnagyobb problémád? A feladatokat érted és csak nem tudod megoldani vagy nem is érted. Próbáld meg részeire szedni azt amit nem értesz és írd le ide hátha tudunk segíteni. Példát is írhatsz.
2016. márc. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*és ahogy írták járhatnál korrepetálásra, mert egy jó tanáron sok állhat és bukhat.
2016. márc. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
most találtam egy oldalt ahol elég jól le vannak írva a fizika feledatok,szóval mostmár nagyjából megértettem,egyébként csak a számolással volt bajom,az elméletek mentek.
2016. márc. 5. 19:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, ha valakinek nem megy valami, pedig akarja, akkor ott fundamentálisabb dolgokkal, a háttérrel / alapokkal van a baj.


Egyszer az egyik barátnőm angolul akart tanulni, de az istennek sem ment neki, aztán kiderült, a magyar nyelvtant sem érti, nem tudja egy mondatban megmondani, mi a tárgy meg jelző ilyenek. Persze, hogy akkor az angolban sem tudja :) De a magyar nyelvtant megtanulni nem akartam ,mert ő angolul akart tanulni. Kint éltünk egy darabig amerikában....természetetsen nem segített ez rajta, azóta sem tud angolul. :D

A másik csaj meg megkért, hogy magyarázzak neki deriválást, mert éppen abból fognak írni (egyetemen). Olyan sötétek voltak a barátnőjével, hogy még egyenletet rendezni sem tudtak, nem tudták kifejezni belőle x-et, amikor ezt elkezdtem elmondani nekik, hogy kell, az volt a válasz, hogy őket ez nem érdekli, nekik a deriválást mutassam, mert abból fognak írni. :D


Szal sztem nálad is az alapok alapjával lehet a baj :)

2016. márc. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!