Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Betegség miatt egy tanévben...

Betegség miatt egy tanévben hány órát hiányozhat az általános iskolából a gyermek úgy, hogy ne kelljen ismételni az osztályt?

Figyelt kérdés

Egy olyan gyermekről van szó, aki önhibáján kívül, a betegsége miatt, eléggé gyakran hiányzott az iskolából. Minden hiányzást a gyermekorvos leigazolta.

A tanulmányi eredményei nagyon jók, ő a legjobb tanuló az osztályban!

Az osztályfőnöke közölte vele, hogy "ha túl sok órát hiányzik" egy tanévben, akkor ismételni kell az osztályt, mert ezt a törvény így előírja.

Arról viszont nem tudott nyilatkozni, hogy hány tanítási óra hiányzása után kell ismételni az osztályt.

Most nagyon aggódom, mert lázas beteg (semmi komoly, csak vírus), és lázasan nem küldhetem iskolába. Ezért ismét 3 napig hiányozni fog.

Ha valaki pontosan tudja, hogy a törvény erre mit ír elő, hálásan köszönöm a választ!



#betegség #iskola #hiányzás #általános iskola #igazolt hiányzások #betegség miatt tanévben #osztályt ismételni
2016. márc. 9. 23:55
1 2
 11/12 anonim válasza:

én 295 órát hiányoztam, de nem történt semmi, normálisan le tudtak zárni évvégén ~szóóval ja


amúgy szociális fóbiám van és utálom az embereket, ezért a 295 órából kb. 180 kamubetegség volt, hogy ne kelljen emberek közé mennem


Valaki öljön már meg

2017. jan. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Kedves 11-es, senki nem fog megölni, viszont egy pszichológus segít kimászni ebből. Nem kell egyedül szenvedni, a problémád megoldható.
2017. jan. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!