Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van valami tanulási tippetek...

Van valami tanulási tippetek olyannak, aki nem tud rendesen koncentrálni, folyton elkalandozik a figyelme?

Figyelt kérdés

2016. márc. 23. 08:08
 1/2 anonim ***** válasza:

A koncentráció fejleszthetô, szóval dolgozz vele, aztán idôvel jobb lesz.


Elôször is teremsd meg a megfelelô környezetet, mielôtt leülsz tanulni (számítógép, egyéb cuccok kikapcsol, elrak, stb.), hogy minél kevesebb dolog legyen, ami elvonná a figyelmedet.

Nagyon fontos, hogy milyen hozzáállással ülsz neki: az, hogy jaj, most tanulni kell, azt meg én nem szeretem / nem tudok, az nagyon kontraproduktív. Úgy kell nekiülni, hogy ez a feladat, ezt most meg fogom csinálni.

Jelölj ki egy menettervet közbensô célokkal: most elolvasom és megértem az elsô két fejezetet, és utána negyedóra pihi - de amíg ez nincs meg, addig nem állok fel. Utána újra leülök, újra összefoglalom magamnak fejbôl az elôzô két fejezet anyagát, leellenôrzöm, hogy mindenre jól emlékeztem, aztán jöhet a következô két fejezet.

A negyedóra pihi hajlamos elhúzodni, szóval addig se kapcsold be a gépet meg ilyenek, állj fel, sétálj egy kicsit, szívj egy kiss friss levegôt, ha tudsz, mosd meg az arcodat, akár nyomj le néhány fekvôt, guggolást (felfrissít), aztán vissza dolgozni.

Mindenkinek megvan a maga egyéni berögzült módszere, amivel a legjobban tud dolgozni / tanulni (én pl. fotelben félig kidôlve, teát szürcsôlve vagyok a leghatékonyabb), ezt nagadnak kell megtalálnod, hogy neked mi mûködik a legjobban.


Számítógépezés, tv-zés helyett próbálj meg sokat olvasni - nagyban segíti a koncentráció képességét, arról nem is beszélve, hogy mivel jellemzôen olvasva tanulsz, ezért ott külön is segít, ha hozzá vagy szokva a sok olvasáshoz.

Keleti harcmûvészeteknek a koncemtrációs képességre is remek a hatásuk, de ha ilyenre nem akarsz / tudsz járni, akkor valami rendszeres sport is nagyon sokat tud segíteni. Nem véletlen, hogy a komolyabb multiknál rendre oda szoktak figyelni, hogy a dolgozóik tudjanak sportolni, nagyban emeli a hatékonyságot.

2016. márc. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Toth Zoen válasza:
Szerintem próbáld meg az érdeklődési körödnek megfelelően lefordítani a tanulni valót! Ezt részben "differenciálásnak" hívják... Ugye nyolc különböző intelligencia típus van: Nyelvi, Logikai, mozgásos, zenei, térbeli, személyes, szociális és az utolsó persze nem jut eszembe... XD a lényeg, hogy találd meg az általad legkönnyebben alkalmazható tanulási modellt. Például kezdheted azzal is, hogy mire kalandozik el a figyelmed, ha például zenére, akkor írj saját mondókákat, ha pedig facebookozol, akkor kénytelen leszel másokkal tanulni!
2016. márc. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!