Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon nem megy a matek, a...

Nagyon nem megy a matek, a tanárom is nagyon rossz, mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
Szóval, az a helyzet, hogy általánosban még viszonylag ment, de, ahogy elkezdtem a középsulit nagyon nem. Tavaly év végén megbuktam, a pótvizsgám hármas lett, szóval sikerült. Most félévkor hármas lettem, de most megint bukásra állok. Sajnos, azt veszem észre, hogy az alapok nem mennek, egy kétismeretlenes egyenletet sem tudok megoldani. Most a kör középponti szögeinél, és a kerületi szögeknél tartunk, de fogalmam sincs hogyan kéne őket megoldani. A tanárom pedig olyan, hogy a matekóra felét végigbeszéli tök más dolgokról, és nem tanit rendesen, nem lehet megérteni. (ezzel nem csak én vagyok így, hanem más osztálytársaim is) Magán-gimnáziumba járok, most vagyok 10.-es. A többi tantárgyból majdnem kitünő vagyok. Most, gondolkoztam magántanáron, hátha tudna segiteni, de mit csináljak hogy az egészet jobban értsem?
2010. ápr. 4. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:

nem tehetsz semmit ebben a suliban. menj máshova...

sajnos ez a tanár hibája.

nekünk a fizika tanárunk ilyen, szeptembertől másik suliba fogok járni.

nem fogom megvárni, míg megbukok, most még örülök a hármasaimnak és négyeseimnek. jó, én mondjuk majdnem kitűnő tanuló vagyok, és velem ez hat évfolyamos gimiben történik meg, de akkor sem fogok várni.

viszont a matek érettségin kötelező, szóval szerintem nagyon húzz bele a suliváltásba, hogy pótolni tudj.

hiába panaszkodnál tanárra, ezen nem szeretnek változtatni az iskolák, nekik mindegy, hogy a gyereknek jó vagy rossz...

2010. ápr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha minden szülő panaszt tesz a tanár ellen akkor tenniük kell valamit (főleg egy magánsuliban, minden diák akinek baja van a matekkal szóljon otthon hogy a tanár nem tanít és szólni kéne az sikola vezetésnek, aztán a szülök szóváteszik, hogy ez így nem tanítás és ez nem tanár).


Ennek ellenére , lehet magántanár kell és akkor menni fog.

2010. ápr. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Menj magántanárhoz, ha megengedheted magadnak!

Egyrészt csak ti ketten lesztek, csak rád fókuszálhat. Minden bizonnyal felismeri, hogy hol vannak a hiányosságaid.

Nem hiszem, hogy a károdra válna!

2010. ápr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ha magántanárba gondolkodol,akkor én csak is egyetemistát ajánlanék.Ők nem is kérnek annyi pénzt,és nagyon jól tudnak magyarázni.Én mindig jó voltam matekból,és az tény,hogy a matematikának az alapjait kell nagyon tudni.Ha az nem megy,akkor nem fog menni a többi,mert az alapokon múlik minden.
2010. ápr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az alapoktól kéne kezdeni, magántanárral pedig elég keveset haladnál. Én két könyvet ajánlanék, melyek nem drágák. Ha betűről betűre végigveszed és megérted, akkor nyert ügyed van. [link] [link]
2010. ápr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A külön órák sokat segítenének. Én is így voltam ahogy te... nagyon hülye voltam matekból, és az én tanárom se ért semmit, ezért választottam a heti 2-3 külön órát. Ott tényleg megértetik veled. Szerintem ez lenne a legjobb megoldás, hiszen gondolod végig, még van 2 éved az érettségiig, de akkor is ez a 2 év is téma lehet benne...szóval szerintem ne vesztegesd tovább az időd, ha sikeres érettségit akarsz menj külön tanárhoz.
2010. ápr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Magántanár. És az egyetemisták tényleg jók, nálunk is többen hirdetik magukat. Sőt, ha nem találsz, talán tudok is szerezni neked telefonszámot :)
2010. ápr. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!