Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Menjek/mehetek fizika fakultác...

Menjek/mehetek fizika fakultációra, ha a tanár nem javasolja?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy tavaly megszerettem a kémiát, és mivel tanár szeretnék lenni, választanom kell egy másik tantárgyat is. Ez vagy a fizika vagy a biológia. A biológiától azért félek, mert nem tudom mi vár rám. Lehet egy boncolásnál belehánynék a hullába vagy ilyesmi, és ezért alkalmatlan lennék. Amúgy nem tudom, hogy a tanártanoncoknak mennyire kell állatokat boncolni és rovarokat fogdosni, de szerintem nem állna ez jól, hogy beszél róla, tudja, mi hol van, és közben meg undorodik tőle.

Ezért gondoltam a fizikára. Ezzel meg az a baj, hogy mivel egész életemben leszartam a matekkal együtt, mert mindenkitől azt hallgattam, hogy annyira nehéz, úgysem fog menni nekem. Azonban nemrég úgy döntöttem, hogy próbaképp tanulok a dolgozatra, és nem hogy ment, de még érdekel is. A tanárom, aki a fakultációt fogja tartani valószínűleg, nem javasolja nekem, mert úgy tapasztalta, hogy nekem nem megy. Csak hát lehet azért nem megy, mert nem is foglalkoztam vele.


Tehát rövidebben: érdekelnek újabban a természettudományok, de a biológia undorító, a fizika meg "nem megy", pedig inkább arra hajlanék. Melyiket válasszam 2. fakultációs tantárgynak? (Vagy ne is emeltezzek fizikából/biológiából?)



2016. márc. 31. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt mehetsz fizika faktra akkor is, ha a tanár nem javasolja. De akkor nyáron át kellene venni rendesen az eddigi fizika anyagot, különben iszonyúan le leszel maradva. A tanárnak meg elmondod így, hogy most kezdett érdekelni, és nyáron pótolod az elmaradást. A fizika fakt azért is jó választás lehet, mert akár emeletezel belőle, akár nem, legalább alkalmad lesz egy kicsit elmélyedni benne, és rájössz, tényleg tetszik-e vagy sem.

Ha undorodsz a biológiától, akkor ne válaszd azt!

Ha meg a fizika sem jön be, még mindig választhatsz valami mást. Nem kötelező a két szaknak egyaránt természettudományos tárgynak lennie (de természettudományosból is ott van még a földrajz, ha az érdekel)

2016. márc. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Igen, a földrajz mondjuk érdekel, de az is kétéves tantárgy, és arra gondolok, hogy így nehéz lesz a kötelező óraszámot összehozni, és esetleg egy másik tanártól veszem el a lehetőséget, hogy taníthassa azt a tantárgyat. Vagy ez nem így működik?
2016. márc. 31. 10:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a matek is passzol hozzá, esetleg az? Egyébként első jól írta.
2016. márc. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj, hogyne. Még most derüljön ki, hogy érdekel-e, vagy sem, ne az egyetemen. A tanárnak pedig mondd el ezt szépen, eltiltani úgysem tud, legfeljebb azt mondja, hogy nehéz dolgod lesz. A biológiát hagyd, ha elvből nem szeretnéd csinálni. Ha meg a fizika sem jön be, még mindig választhatsz egy másik tárgyat. Hajrá!
2016. márc. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"esetleg egy másik tanártól veszem el a lehetőséget, hogy taníthassa azt a tantárgyat" :))) Ez nagyon kedves, de ezzel a hozzáállással MINDIG van valaki, aki szívesen elvégezné a te munkádat! Szóval MINDIG elveszed valakitől a helyet! Ha kapsz lehetőséget, köszönd a szorgalmadnak, a tehetségednek, a kapcsolataidnak, a szerencsédnek, végezz jó munkát, de ne legyen lelkiismeret-furdalásod! Szakmát meg tényleg nonszensz (és lehetetlen) ez alapján választani.
2016. márc. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
100%
Persze, miért ne mehetnél. A fizikát meg, ha ennyi kihagyás után bírtad megtanulni, simán ajánlom, bele fogsz jönni, főleg, ha érdekel is. Bioszon meg nyugodj meg, sokan úgy kezdik, hogy egy pattanástól is ájuldoznak, de nagy úr a megszokás. Azzal meg ne foglalkozz, hogy mástól vennél el órát, mert a tt szakokon amúgy is inkább vadásszák a jelentkezőket, mint válogatnának.
2016. ápr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat!
2016. ápr. 1. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!