Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak torit erettsegire?

Hogy tanuljak torit erettsegire?

Figyelt kérdés

Olyan helyre jelentkeztem ahova tori erettsegimet neznek.

( Szechenyi Istvan Egyetem- igazsagugyi igazgatasi )

2 ev alatt keszitettek fel engem erettsegire. Tehat 2 eves kepzeses osztalyba jartam, emiatt nagyon sok mindent kihagytunk az anyagbol, hogy beleferjunk az idobe. Volt hogy egy ora alatt 2 lecket is megbeszeltunk. Emiatt egy nagy kavarc van a fejemben.

Csomo mindent nem tudok ezert vettem egy tortenelem erettsegi felkeszito konyvet, amiben minden korszakrol reszletes leiras van, minden temaban.

Ha elolvasom akkor mar tudni is fogom? Vagy hogy tanuljam?

Egy fejezet utan ha kiirom egy lapra a fontosabb szavakat akkor majd beugrik minden amit elolvastam?

Segitsetek legyszi...

19/L


2016. ápr. 1. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Első lépésként vegyél (vagy kölcsönözz) egy MOZAIK kiadós és egy Cartographia kiadós töri atlaszt. A kronológiát és térképeket tanulmányozva, illetve az adott témakört olvasgatva (abból a könyvből, amit megvettél) hamar memorizálni lehet az anyagot. A középszintű történelem érettségit józan paraszti ésszel meg lehet írni egy hármasra, ha készülsz is rá, akkor az ötös elérése sem okozhat gondot. Dolgozd ki és tanuld meg a szóbeli tételeket, mert már azok is egy biztos pontot nyújtanak majd írásbelin (gyakran egybevágnak az esszétémák és a tételek). Mindenképpen tanuld meg használni az atlaszokat, főleg a kronológiát tanulmányozd, mert ott a mozaik kiadós atlaszban konkrét esszék vannak leírva. Ne görcsösen tanuld, inkább csak olvasd át többször, próbáld elképzelni a csatákat, meg hogy milyen indíttatásból indítottak háborúkat. Ha valami benne van az atlaszban,a kkor azzal ne foglalkozz sokat, hiszen érettségin használhatod majd az atlaszokat. Amilyen esemény illetve évszám nincs benne az atlaszokban, azokat próbáld memorizálni.


Ugye most úgy érzed, hogy még egyelőre nem sokat tudsz? Hát akkor azt javaslom, hogy oldj meg egy középszintű feladatsort, esszékkel együtt (oktatas.hu-n megtalálod az előző évek feladatsorait), becsületesen tartsd be az időkorlátot, majd a javítási útmutató alapján javítsd ki magadnak, és meglátod, hogy nem is olyan vészes. :)

2016. ápr. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hmm es akkor amit vettem erettsegis felkeszito konyv az semmit nem er? :/

Mert szerintem bortaszto sok minden levan irva benne.

Rengeteg minden

2016. ápr. 1. 15:40
 3/4 A kérdező kommentje:

Hat irtunk mar suliban proba erettsegit, esszek nelkul es ott 0 tanulassal harmas lett.

Ez alapjan van eselyem az otosre akkor talan igaz?

2016. ápr. 1. 15:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Dehogynem ér! Írtam is, hogy úgy érdemes tanulnod, hogy olvasod azt a könyvet, amit megvettél, miközben nyitva van az adott témánál az atlasz. Persze, hogy van rá esélyed, és hidd el az esszék csak feljavítják a pontokat. Én személy szerint az esszék előtti feladatokat nehezebbnek találtam, mint az esszéírást.

Szóval nem csüggedni, csak szorgalmasan olvasgatni az anyagot. Eredményes felkészülést! :)

2016. ápr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!