Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen a novella...

Szerintetek milyen a novella elemzesem? ( kep )

Figyelt kérdés

Iden erettsegizek es ezt valasztanam.Imadok novellat elemezni.


[link]


(Valamiert elforgatta a kepet, nem tudtam megcsinalni. :/ )

Min kene javitani?

Szerintetek jo igy?


2016. ápr. 6. 23:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Persze ez csak az eleje
2016. ápr. 6. 23:37
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem rossz, de sok a vesszőhiba (hiány és felesleg is).
2016. ápr. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Tudoom most vettem eszre en is ahogy olvasgattam :)

Javitva :))

2016. ápr. 7. 00:07
 4/12 anonim ***** válasza:

Inkább azt írnám az első bekezdésben, hogy "munkásságának legtermékenyebb, legaktívabb éveit e század második felében élte." Nem kell teljes szóismétlés. "A kor sajátosságai..."-val kezdődő mondatot vagy kihagynám, vagy valami mást írnék bele. A szerzők korábban is érthetően alkottak, nem tudom, mire gondolsz itt. A következő mondat végképp értelmezhetetlen számomra, ragyogó magyar novellák születtek már a XIX. században is, a műfaj ekkor vált nálunk világszínvonalúvá.

Az nagyon jó, ha imádsz novellát elemezni, azt javaslom, hogy olvass el többféle elemzést, nézd meg az ró életrajzát, keress összefüggéseket, áthallásokat a kor eseményeivel, amiben az író élt. "A jelentés öt egérről" távolról sem az egerekről szól, még csak nem is valamiféle szentimentális állatvédelmi felhangja van, sokkal súlyosabb mondanivalót hordoz. Ahhoz, hogy megértsd, ismerni kell a kort, amiben a mű született.

2016. ápr. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy mi ezt a kort meg nem vettuk.

Jelenleg Jozsef Attilanal tartunk.

Nagyon levagyunk maradva.

Szerintetek akkor ne adjam be a magyar tanaromnak?

Nagyot egnek vele?!

2016. ápr. 7. 00:14
 6/12 A kérdező kommentje:
Kiszerettem volna javittatni vele.
2016. ápr. 7. 00:14
 7/12 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy en megragadtam az egerek szintjen

Vegig.

Erre akkor most 0 pont jarna?

De ez olyan igazsagtalan.

Mert ha pl egy ugyan ilyen 2 ertelmu muvet kapnek erettsegin ami kortars, akkor azt is felre fogom ertelmezni mert nem vettuk meg igazabol a kortars szerzoket...

2016. ápr. 7. 00:24
 8/12 anonim ***** válasza:

Jó a magyartanárod? Akkor vidd be hozzá, előtte, ha van még esetleg időd, akkor olvass el egy-két elemzést, hasonlítsd össze a tiédet vele. Nem annyira stilisztikai szempontból (senki sem várhatja el tőled, hogy akadémiai igényességgel írj érettségi előtt), inkább a tartalmat vesd össze. Nem kell átvenned mástól a dolgokat, egy elemzés akkor jó, ha a sajátod, a te benyomásaidat írod le, hogy számodra mit jelent az adott mű - de kaphatsz új szempontokat, hogy ezek alapján is végiggondolhasd, és esetleg kiegészítsd. A történelmi hátteret gondolom, már vettétek, ha nem, neten utánaolvashatsz.

A nyelvtani hibákat javítsd ki, figyelj a szóismétlésekre, központozásra. Őszintén szólva én irodalomrajongóként már annak is örülök, ha valaki a korosztályodból szeret novellát elemezni.:-)

2016. ápr. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tudom. Epp most neztem meg egy elemzest errol a novellarol, es totalisan felre ertelmeztem.

Amugy nem. Nem vettunk ebbol a korbol meg semmit sem :( 1930 korul tartunk :/

Az a baj hogy 80%-nak megkene lennie a magyar erettsegimnek. Ugy gondolom ebbol vagyok talan a legjobb.

Elemeztem mar Moricz novellat,az 5-os lett.

Nem tudom :/...

2016. ápr. 7. 00:32
 10/12 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


Ezeket javaslom.

2016. ápr. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!