Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya elolvasta azt, amit nem...

Anya elolvasta azt, amit nem kellett volna. Hogyan szerezzem vissza?

Figyelt kérdés

Elkezdtem novellákat írni két külön füzetbe. Az egyik, amelyikbe régebb írtam, mindig szem előtt volt, és egyszer észrevettem, hogy anya nagy előszeretettel méricskéli. Nem akartam, hogy elolvassa, de nem tudtam semmi olyan rejtekhelyről, ahol "biztonságban" lenne. Ezért az iskolatáakámon lévő, eldugott zsebbe raktam, és magammal hurcoltam a suliba, majd haza. De aztán elkezdtem egy másik füzetbe írni, mivel az első betelt. Egy ideig sikerült rejtegetnem, azt sem tudta, hogy létezik az a füzet. De egyik nap, amikor éppenséggel fülhallgatóval a fülemben irogattam, anya bejött a szobámba. Összecsaptam a füzetet, talán éppen ezzel keltettem fel újra a kíváncsiságát. Amikor megkérdezte, hogy mit csinálok, azt mondtam, hogy rajzolok. Majd amikor megkért, hogy mutassam meg, nem akartam elutasítani, mert akkor már "gyanús" lett volna. Áldottam az eget, hogy a füzet végében volt egy csomó hülyeség rajzolva.

Egy olyan helyre raktam, ahol úgy gondoltam, hogy esze ágában sem lenne keresni. De másnap, amikor hazaértem a suliból, és elő akartam venni, nem volt a helyén. Amikor beszélgetés közben a füzetre célozgattam, hogy nem-e látta, azt mondta, hogy nem. Szinte biztos vagyok benne, hogy nála van. Szerintetek nála lehet? És ha igen, hogyan szerezzem vissza?



2015. jan. 6. 19:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*iskolatáskámon
2015. jan. 6. 19:31
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

Miért mindig az anyák ilyen jellemtelenek? Az apák miért nem?


Mikor nem számít rá, kérdezd meg, hogy hova tette! Zavarában vallani fog.


Jellemtelen!

2015. jan. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%

Nem szép tőle, hogy beleolvas olyasmibe, amit te szándékosan rejtegetsz. De szerintem csak kíváncsi. Kérd meg, hogy ne olvassa el, majd ha elkészülsz egy írással, akkor megmutatod neki.

Miért tagadná le, hogy elvette?

2015. jan. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Itt nem egy apa-anya kontraszt a lényeg, hanem hogy miként szerezze vissza. Azért szépen eltérítetted a beszélgetést egy társadalmilag érzékeny pontra. +1 troll pontot kapsz.
2015. jan. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ismerem az anyámat, és imádom, de ilyen szempontból mindig túl kíváncsinak tartottam. Letagadná, higyjétek el.
2015. jan. 6. 19:41
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg. Ha megkérdezi, mit keresel, csak mondd azt, hogy a füzetedet, ami nála van. Ha letagadja, ha nem , tudni fogja, hogy tudsz róla.
2015. jan. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én elé állnék, és megmondanám, hogy tudom, hogy nála van, és szeretném visszakapni. Ugyanakkor határozottan megkérném, hogy ne olvasgassa. Lehet, hogy olvasni fogja, de legalább tudna róla, hogy tudok róla, így a téma nyílt lesz. Az őszinteség, és az egyenes beszéd lesz itt a legjobb.

Szánalmasnak tartom, mikor a szülők nem hagynak ennyi magánéletet a gyereküknek.

2015. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérd vissza
2015. jan. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%
Visszakérni? Az túl egyszerű! Azt nem ajánlom, mert a végén beválik! :)
2015. jan. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sorstársként mondom: füzet helyett blog. Az egyikbe falból olyan sztorik, amiket kevésbé baj, ha elolvas, a másikba a nagyon titkosak. (Ha pl téma, mondjuk slash miatt nem akarod, hogy lássa.) Ugyanolyan kinézet mindkettőre, és csak az egyikről tudjon. Persze jelszó legye, jelszóval levédve. A füzetet meg tényleg kezdd el keresni, akár úgy is, hogy nem gyanúsítod meg, csak kétségbeesel azon, hogy nincs meg. Hátha visszarakja valami nyilvánvaló helyre. :)
2015. jan. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!